spravy.sk spravy.sk

Hamilton, Vettel, Verstappen a diskusia k téme "Sir Lewis Hamilton"
zdroj: Mercedes

Hamilton, Vettel, Verstappen a diskusia k téme "Sir Lewis Hamilton"

Lewis Hamilton dostáva po získaní svojho šiesteho titulu veľmi pravidelne otázku, kedy obdrží rytiersky titul a či si vôbec myslí, že by ho mal dostať. Odrazu by sme ho označovali ako Sira Lewisa Hamiltona.

"Úprimne vám poviem, ja o tom nerád veľa premýšľam," uviedol Hamilton po kvalifikácii na VC Brazílie. "Ale už len to, že o tom ľudia hovoria, je pre mňa česť. Nie je to však nič, za čím by som sa celý život naháňal."

"Ak sa tak v určitom okamihu stane, tak skutočne neviem, ako sa s tým vysporiadam. Pred Jej kráľovskou Výsosťou, našou kráľovnou, som už stál a bolo to ozaj neskutočné. Podľa mňa je fakt úžasná."

"Ale opakujem: nemyslím si, že sa tak stane a ak sa tak ozaj nestane, nič mi to nespraví a nedotkne sa ma to. To neznamená, že nie som správny Brit a neznamená to ani skutočnosť, že sa nebudem naďalej snažiť o to, aby som našu vlajku zdvihol čo najvyššie... ale hlavne si vážim podporu, ktorej sa mi dostalo od fanúšikov a rovnako od britských médií," skonštatoval rodák zo Stevenage.

Prísediaci Sebastian Vettel sa Hamiltona opýtal na to, či dostane aj meč a vraj by bolo super, ak by ho potom aj nosil, no odpovede sa nedočkal. Novinár Ben Hunt jazdcom pripomenul, že potom by to už bol Sir Lewis a tak by sme ho mali aj volať.

"Ale nemusíme, či?" opýtal sa Max Verstappen, ktorému odpovedal Sebastian Vettel: "My sme od Maxa o toľko starší, že by nás mal volať minimálne 'pane' (použil slovo mister). No a Lewisa potom pochopiteľne Lewis Sir."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac