spravy.sk spravy.sk

Vasseur: Najdôležitejšia vec je stabilita pravidiel
zdroj: Sauber

Vasseur: Najdôležitejšia vec je stabilita pravidiel

Frédéric Vasseur sa vyjadril, že Formula 1 musí po roku 2021 udržiavať svoje pravidlá stabilné, aby sa zvýšila konkurencieschopnosť šampionátu

Formula 1 plánuje veľké zmeny technických predpisov s cieľom zlepšiť nasledovanie monopostov. Bude zavedený aj maximálny rozpočtový strop, ktorý obmedzí možnosť veľkých tímov investovať značné množstvo finančných prostriedkov do vývoja auta. Vasseur je však presvedčený, že tento rozpočtový strop nebude mať vplyv na väčšinu tímov.

„Rozpočtový strop sa nebude nijak dotýkať šiestich alebo siedmich tímov na štartovom rošte. Ovplyvní to jedine top tímy, ale tie budú investovať v budúcej sezóne (ešte bez stropu, pozn. red.) neuveriteľné množstvo peňazí do vývoja auta pre rok 2021. Pre mňa je najdôležitejšia vec stabilita pravidiel. Ak sa pravidlá opäť zmenia v roku 2023, resp. v 2024, bude to pre malé tímy veľmi náročná situácia,“ povedal šéf tímu Alfa Romeo.

Christian Horner
očakáva, že rozpočtový strop bude úspešný a menšie tímy sa dostanú na dostrel top tímom. „Obmedzenia v oblasti rozpočtu budú platiť po dobu piatich rokov. Pre prvé tri tímy to bude určite veľká výzva dostať sa v roku 2021 na úroveň rozpočtového stropu. Ak sa tam dostaneme, budeme tam musieť vydržať ďalších päť rokov. Medzi menšími a väčšími tímami sa v určitom časovom období môžu vyskytnúť nejaké rozdiely. Som však presvedčený, že postupom času sa štartové pole vyrovná“ dodal šéf tímu Red Bull.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac