spravy.sk spravy.sk

Vettel: Najskôr dobrý štart, potom pokračovať v dobrom tempe
zdroj: Pirelli Motorsport

Vettel: Najskôr dobrý štart, potom pokračovať v dobrom tempe

Sebastian Vettel vyjadril nádej, že v nedeľu bude môcť na okruhu Interlagos bojovať o víťazstvo v pretekoch.

Na poslednom podujatí v Austine sa jazdcom Ferrari nepodarilo bojovať o najvyššie priečky. V kvalifikácii mali veľmi rýchle tempo, avšak v pretekoch to bolo naopak veľmi slabé. Vettel vypadol hneď na začiatku, keď sa mu zlomilo zadné zavesenia kolesa. Leclerc skončil na štvrtom mieste s vyše päťdesiatsekundovou stratou na víťaza.

Nemec tentoraz vyštartuje z druhej pozície, nakoľko nestačil na famózne kolo Maxa Verstappena. Rodák z Heppenheimu potvrdil, že pretekové tempo Ferrari vyzerá byť oveľa lepšie, ako tomu bolo na Veľkej cene USA. Dúfa, že sa im podarí zvládnuť aj ostatné aspekty nedeľných pretekov.

„Vieme, že aj oni (Red Bull, pozn. red.) sú v pretekoch veľmi silní. Kľúčom bude dobre vyštartovať a potom pokračovať v dobrom tempe. Musíme sa uistiť, že správne zvládneme manažment pneumatík a zvolíme dobrú stratégiu. Uvidíme, čo sa zajtra stane. Ale na Interlagose sa vždy udeje niečo šialené. Teoreticky môže pršať, aj keď sa hovorí, že by malo svietiť slnko. No tu nikdy neviete,“ zhodnotil pilot Ferrari.

„Vieme, že obvykle sme v kvalifikácii silnejší, ako v pretekoch, no s balansom auta som bol naozaj spokojný. Preto sme sa v treťom tréningu opäť zamerali na dlhé jazdy. V monoposte som sa cítil lepšie, ako v piatok, takže mi to dáva pred nedeľou nádej.“ 

Nemec povedal, že v sobotu boli pri nastavení auta s jeho tímom oveľa agresívnejší, čo im po „plachom“ piatku pomohlo. Vzápätí priznal, že vo svojom najrýchlejšom pokuse v Q3 urobil chybu, no dodal, že bol porazený férovo. Narážal na fakt, že v prvom pokuse mu chýbalo len osem tisícin sekundy na pole position. Následne však Max Verstappen dokázal svoj čas ešte vylepšiť, na ktorý už tím z Maranella nedokázal odpovedať.

„Myslím si, že sme včera boli trochu plachí. Dnešné ráno sme k tomu pristúpili o niečo agresívnejšie, a hneď sme mohli vidieť zlepšenie. Samozrejme, aj trať sa zdokonaľovala. Je dobré, že stojíme v prvom rade. V Q3 som mal dobrý pokus, v poslednej zákrute som bol mierne široký, ale nemyslím si, že som bol jediný. Maxove druhé kolo bolo ešte rýchlejšie, takže musíme uznať, že sme boli porazení férovo. Bolo to trochu prekvapenie, keď som videl ich rýchlosť na rovinkách,“ dodal Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac