spravy.sk spravy.sk

Kolega má pole position, vy len šieste miesto: Čo na to Albon?
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Kolega má pole position, vy len šieste miesto: Čo na to Albon?

Alex Albon je za svoje výkony častokrát chválený, no realita je taká, že zatiaľ toho veľa nepredviedol. Na kolegu Maxa Verstappena výrazne stráca a jeho jediným plusom je to, že v pretekoch vždy skončil v top 6: ale s autom, ktoré je o triedu lepšie, ako konkurenčné stroje, by to dokázal kdekto.

Na Interlagose stratil na Verstappena 0,427 sekundy, čo je vzhľadom na krátky okruh dosť veľa. "Nemám záujem hľadať priveľa výhovoriek," uviedol Albon. "Chcem sa udržať v hre a bojovať. Viem, že všetko chce svoj čas, ale ja som veľmi snaživý človek a nechcem na to len tak čakať."

"Rozhodne cítim pokroky a som spokojný so smerovaním, na ktoré som nastúpil, ale chcem byť viac v hre," zdôraznil talentovaný pretekár, ktorý v Red Bulle nahradil Pierra Gaslyho.

Teraz sa to pokúsi napraviť v samotnej veľkej cene. "Naše pretekové tempo je pomerne dobré, ale aj Ferrari s Mercedesom sú silní. No pokúsime sa," zareagoval Albon na to, či by sa mohol dostať na pódium. "Určite však nečakám, že budem predbiehať tak, ako v Austine. Tieto autá, ktoré sú predo mnou, totiž brzdia podstatne neskôr, ako tie, ktoré som predbiehal tam."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac