spravy.sk spravy.sk

Interná kolízia Ferrari, víťazstvo Verstappena , druhý Gasly, tretí Sainz!
zdroj: FOM/screenshot

Interná kolízia Ferrari, víťazstvo Verstappena , druhý Gasly, tretí Sainz!

Veľká cena Brazílie priniesla neskutočné šialenstvo. Fanúšikovia boli neprestajne napätí a miestami isto neverili vlastným očiam. Zo všetkého vyšiel najlepšie Max Verstappen, ktorý vďaka parádnemu výkonu zaslúžene zvíťazil.

Ferraristi pripravili svojim fanúšikom obrovský šok a Sebastian Vettel s Charlesom Leclercom po vzájomnej kolízii vypadli. Stalo sa tak tesne pred koncom, pričom na druhé miesto v tom okamihu poskočil Alex Albon, tretia priečka patrila Pierrovi Gaslymu a až štvrtá Lewisovi Hamiltonovi, ktorý pod safety carom (vyvolanom Ferraristami) zašiel po nové pneumatiky. 

Angličan vedel, že nemá veľa času a napokon ani neukázal potrebnú trpezlivosť. Gaslyho zdolal v zásade okamžite, ale na Albona zaútočil dosť neuvážene a vystrčil ho mimo trate.

Na druhé miesto tak poskočil Pierre Gasly, ktorý si túto priečku udržal. Hamilton prešiel cieľom s poškodeným predným krídlom ako tretí. Ani táto pozícia mu však asi neostane, pričom po prípadnom treste by sa na pódium dostal Carlos Sainz. Na verdikt ešte čakáme, ale Hamilton priznal vinu a reálne mu hrozí päť trestných sekúnd.*

Pódiový ceremoniál absolvovali Verstappen, Gasly a Hamilton, pričom Sainz sa možno cítil trochu ukrivdený, ale ktovie. V každom prípade podal fantastický výkon, pretože štartoval ako posledný. Skvelo dopadli aj obaja jazdci Alfy Romeo Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi, ktorí cieľom prešli na piatej a šiestej priečke.

Siedmy skončil Daniel Ricciardo z Renaultu, ôsmy Lando Norris z McLarenu, deviaty Sergio Pérez z Racing Pointu a desiaty Daniil Kvjat z Toro Rosso. Celkovo to bol nevídaný a doslova neuveriteľný formulový deň plný jednak rôznych stratégií, parádnych pretekárskych súbojov, ale v závere aj neskutočných zápletiek. Dámy a páni, toto je Formula 1.

Posledné preteky sezóny sa uskutočnia o dva týždne v Abú Zabí.

Výsledky*:

- Hamilton bol napokon potrestaný piatimi trestnými sekundami a klesol na siedme miesto.

výsledky VC Brazílie 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac