spravy.sk spravy.sk

Hamilton dostal päť trestných sekúnd, Sainz je tretí
zdroj: McLaren

Hamilton dostal päť trestných sekúnd, Sainz je tretí

Lewis Hamilton doplatil na kolíziu s Alexom Albonom dodatočným udelením piatich trestných sekúnd. Na tretie miesto bol tak posunutý pretekár McLarenu Carlos Sainz, ktorý do Veľkej ceny Brazílie vstupoval ako posledný!

Hamilton sa počas posledného výjazdu safety caru rozhodol pre výmenu pneumatík, ibaže neutralizácia pretekov sa natiahla natoľko, že Pierra Gaslyho, Albona a prípadne i Maxa Verstappena musel predbehnúť v priebehu dvoch kôl. Nemohol teda váhať a napokon sa unáhlil. 

Okamžite po pretekoch priznal, že nekonal správne a vina je na jeho strane. U komisárov to potom bola len formalita a za porušenie Prídavku L, Kapitoly IV, Článku 2 Medzinárodného športového kódexu dostal v súlade s Článkom 38.3 Športových pravidiel F1 päť trestných sekúnd a dva trestné body.

Albon išiel podľa komisárov normálnou pretekárskou stopou, ale Hamilton sa aj tak pokúsil natlačiť dovnútra. Napokon mu to nevyšlo a vina bola "prevažne na jeho strane".

Na štvrté miesto poskočil Kimi Räikkönen, na piate Antonio Giovinazzi, šiesty je po novom Daniel Ricciardo a siedmy Lewis Hamilton. Angličan mal napokon aj šťastie, pretože ôsmeho Landa Norrisa zdolal len o 0,065 sekundy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac