spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Mám na to svoj názor, vzťah so Sebastianom to neohrozí (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Leclerc: Mám na to svoj názor, vzťah so Sebastianom to neohrozí (VIDEO)

Charles Leclerc cítil, že sa ho Sebastian Vettel pokúsil vytlačiť. Následne títo dvaja kohúti kolidovali a odišli z pretekov naprázdno. Jedným slovom blamáž.

Dvojica pretekárov Ferrari niekoľko kôl bojovala o štvrté miesto. Leclerc predbehol Vettela v prvej zákrute a Nemec sa mu to snažil vrátiť hneď na konci rovinky nachádzajúcej sa medzi zákrutami tri a štyri. Vettel mierne zahol smerom k Leclercovi, prišlo k dotyku a obaja si natoľko poškodili monopost, že neboli schopní pokračovať v pretekoch.

„Nie som nahnevaný, je mi len veľmi ľúto tímu. Zaslúžili si niečo oveľa lepšie. Obe autá však vypadli, čo je obrovská škoda. Ale na druhej strane, pred tým incidentom to boli dobré preteky, no nemôžem si z nich vziať veľa pozitív. Z môjho pohľadu som predviedol pekný manéver v prvej zákrute. Seb sa mi to snažil hneď vrátiť, tak som si strážil vnútornú stranu, on to skúsil z vonkajšej,“ zhodnotil Leclerc.

„Bol tam malý priestor a preto to skúsil. Potom sa priblížil smerom ku mne a dotkli sme sa. Je to škoda, ale je mi ľúto hlavne tímu. Musíme si túto situáciu zanalyzovať. Nevidel som veľa záberov, ale aj z toho mála, čo som videl, mám svoj názor, takže uvidíme,“ dodal Monačan. 

Vzápätí trval na tom, že tento incident neohrozí jeho vzťah s Vettelom, pretože sú obaja „dostatočne vyspelí“ na to, aby sa z toho mohli poučiť a posunúť ďalej.

Zdá sa, že Nemec vo veľmi nahnevanej reakcii, ktorú adresoval tímu, vinil z nehody práve svojho kolegu. Následne sa pri stretnutí s novinármi odmietol vyjadriť, kto bol vinníkom. „Nemal som na pravej strane veľa priestoru, ale mal som lepší výjazd z tretej zákruty, takže som sa pokúsil ho predbehnúť. To je všetko. Je to veľká škoda pre tím, ani jedno auto nedokončilo preteky,“ povedal rodák z Heppenheimu.

Šéf tímu, Mattia Binotto dodal, že na tejto nehode nesú obaja piloti svoj podiel viny. „Myslím si, že ak sa dvaja jazdci zrazia, tak sú za to obaja sčasti zodpovední. Teraz však nechcem obviňovať nikoho.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac