spravy.sk spravy.sk

Gasly: Najlepší deň môjho života
zdroj: Honda Racing F1

Gasly: Najlepší deň môjho života

Pierre Gasly má za sebou najlepší deň svojho života. Krátko po tom, ako ho Red Bull preradil do Toro Rosso a oznámil, že tam ostane aj v budúcom roku, skončil v Brazílii na fantastickom druhom mieste. Pomohli mu okolnosti, to je jasné, ale bol pripravený a využil ich.

"Toto je najlepší deň môjho života. Také množstvo emócií," radoval sa Gasly. "Myslím na všetkých tých ľudí, ktorí mi v priebehu mojej kariéry pomohli, ktorí ma dostali do F1 a pomohli mi. Na všetkých, ktorí mi fandili a dnešným výsledkom sa im všetkým chcem poďakovať."

"Ani neviem, kedy som prešiel cieľovou čiarou. Mysľou sa mi preháňalo obrovské množstvo vecí a emócií. Je to jednoducho neskutočné," hovoril ďalej Francúz.

Po poslednom reštarte sa Gasly prepadol na štvrté miesto za Hamiltona, v súboji s ním v zásade nemal šancu. Keď však potom Angličan zaútočil na Alexa Albona, zrodila sa kolízia a Gasly to vďačne využil. Poskočil na druhú priečku a uchmatol tak skvelých 18 bodov.

"Videl som, že Lewis má nové pneumatiky a bolo mi jasné, že sa o niečo pokúsi," reagoval Gasly na súboj Hamilton/Albon. "Následne to aj skúsil a kolidovali. Odrazu som bol na druhom mieste a hovoril som si, že OK, tak toto vyzerá fakt dobre."

"Lewisa som mal za sebou až do posledných centimetrov pretekov. Videl som, že predné krídlo nemá v poriadku a fakt som ho nechcel pustiť dopredu - druhé miesto som si chcel udržať za každú cenu."

"Chcem sa poďakovať Honde, pretože bez ich progresu by sme sa k tomuto druhému miestu nikdy nedopracovali. Veľká gratulácia a súčasne vďaka všetkým ich ľuďom," dodal Pierre Gasly.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac