spravy.sk spravy.sk

Ferrari predvolalo jazdcov na koberček do Maranella
zdroj: FOM/screenshot

Ferrari predvolalo jazdcov na koberček do Maranella

Sebastian Vettel a Charles Leclerc jazdili tesne pred koncom Veľkej ceny Brazílie na štvrtom a piatom mieste. Vettel si chystal útok na Alexa Albona, ktorý mu nevyšiel, aby o chvíľu na to v priamom súboji podľahol Leclercovi.

Na rovinke medzi treťou a štvrtou zákrutou mu to išiel vrátiť, ale so svojim autom zašiel až príliš ďaleko doľava a zadnou pneumatikou sa dotkol Leclercovej prednej. Mnoho takýchto dotykov ostane "nepotrestaných" a jazdcom sa po nich nič nestane, no tentoraz na to doplatili obaja kohúti a obaja vypadli.

"Zatiaľ som sa na to poriadne nepozrel," priznal šéf tímu Mattia Binotto, ktorého tak analýza udalosti ešte len čaká. "Nechcem to spraviť dnes. Myslím si totiž, že keď niečo robíme s horúcou hlavou, môžeme dospieť k nesprávnym záverom."

"Počul som názory oboch jazdcov, ale prídu aj do továrne, aby sme si to, čo sa dnes udialo, prediskutovali. Tím bude mať dovtedy čas na analýzu videa a dát. Nech už bude rozsudok akýkoľvek, najdôležitejšie je to, že dnes sme sklamaní a je mi ľúto celého tímu."

"V prvom rade by však malo byť tímu ľúto obom jazdcom," zdôraznil Binotto. "Bola to totiž veľmi malá kolízia s veľkými dôsledkami. Hlúpa vec, ktorá sa nemôže stávať."

Vettel a Leclerc už v Maranelle vysvetľovali udalosti z Veľkej ceny Ruska, kde Vettel opakovane ignoroval žiadosť tímu o výmenu pozícií. Následne s pokorou priznal, že nekonal správne a viackrát zopakoval, že tím je na prvom mieste.

Kto bol na vine v Brazílii? "Či ste jazdec, inžinier, alebo robíte čokoľvek, tak uvedomenie si chýb je dôležité, pretože sa vďaka ním zlepšíte. Obaja jazdci musia dobre porozumieť tomu, čo sa stalo."

"Nechceme to riešiť s horúcimi hlavami, ale keď sa spolu stretneme v Maranelle, všetci to musia pochopiť a prísť na to, kde bola chyba. Nie ja ich mám obviňovať, to oni si to musia uvedomiť," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac