spravy.sk spravy.sk

Sainz: Z posledného miesta na tretie, no je to divné prvé pódium
zdroj: McLaren

Sainz: Z posledného miesta na tretie, no je to divné prvé pódium

Carlos Sainz Jr. zaknihoval svoje prvé pódium v kariére. Bolo to však po nezvyčajných okolnostiach, nakoľko si nemohol užiť pódiovú ceremóniu. O tom, že je tretí, sa dozvedel až po treste Lewisa Hamiltona, ktorý dostal päť sekúnd za nehodu s Alexom Albonom.

Rozhodnutie prišlo až po slávnostnej ceremónii, ktorej sa zúčastnil Lewis Hamilton. Pre Sainza to bola zvláštna situácia. „Je to divné prvé pódium, ktoré som si hneď po pretekoch nemohol užiť. Dnes som s našim predstavením veľmi spokojný. Skončiť tretí po tom, ako som štartoval z posledného miesta, tak to je úžasné. Až do konca sme bojovali so všetkým, čo sme mali,“ zhodnotil jazdec McLarenu.

Španiel vstupoval do pretekov z konca štartového roštu, pretože v prvej časti kvalifikácie mal problém s pohonnou jednotkou a nezajazdil žiadne merané kolo. V nedeľu zvolil agresívnu stratégiu, prvý stint mal veľmi dlhý, čo sa mu v závere pri dvojitom výjazde bezpečnostného vozidla vyplatilo. 

McLaren - radosť z tretieho miesta Carlosa Sainza
McLaren

„Boli to veľmi rušné preteky a myslím si, že som jediný, ktorý zastavil v boxoch iba raz. Po dvoch reštartoch bolo veľmi náročné udržať za sebou autá zo stredu poľa, no podarilo sa mi to. Ťažil som najmä z toho, že sa mi môj prvý stint podarilo natiahnuť.“ 

Na opotrebovaných pneumatikách sa mu podarilo odraziť tlak Kimiho Raikkönena, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako kľúčové.

„Nemal som žiaden grip. Na štvrtom a piatom prevodovom stupni sa mi pretáčali kolesá. Pri reštarte som bol veľmi pomalý, takže som do pneumatík nevložil žiadnu energiu. Zručností z rely mi určite pomohli zvládnuť monopost. Od tej chvíle som sa už iba bránil a bránil. Začať posledný, predierať sa štartovým poľom, každý útok, každá obrana, jednoducho všetko mi vyšlo tak, ako som chcel. Som veľmi šťastný,“ dodal Sainz.

Dodávame, že McLaren stál naposledy na stupni víťazov v roku 2014 na Veľkej cene Austrálie.

Lando Norris a Carlos Sainz
McLaren

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac