spravy.sk spravy.sk

Binotto naznačil, že havária vzťahu jazdcov nepomôže, nevníma to však ako veľkú drámu
zdroj: TASR/AP

Binotto naznačil, že havária vzťahu jazdcov nepomôže, nevníma to však ako veľkú drámu

Mattia Binotto musel po Veľkej cene Brazílie odpovedať na množstvo nepríjemných otázok. Tradičnú tlačovku po pretekoch zvyčajne absolvuje aj spolu s pretekármi, avšak teraz prišiel pred novinárov sám. Bol akýmsi ochranným štítom, ktorý všetko absorboval.

Hovoril o tom, že jazdci napriek niekoľkým problémom vychádzali dobre. Uznal však, že táto situácia ich vzťahu asi nepomôže. "Myslím si, že to, čo som čítal, prípadne počul, je o dosť iné, ako to, čo som tu videl interne," povedal Binotto na margo vzťahu Sebastiana Vettela s Charlesom Leclercom.

"Je pravda, že po Monze (Leclerc nedodržal internú dohodu, pozn. red.) nebolo ľahké všetko to zmanažovať. Sami si to museli vyjasniť, porozprávali sa tvárou v tvár. Celkom otvorene."

"To isté sa stalo po Rusku," reagoval Talian na udalosť, keď zasa dohodu nedodržal Vettel. "Doposiaľ mali dobrý vzťah a dobre vychádzali. To, čo sa stalo dnes, situácii určite nepomôže, ale nemyslím si, že to bude príliš veľká dráma. Skôr to vnímam ako príležitosť s výhľadom na budúci rok."

Binotto si po pretekoch vyhľadal oboch jazdcov a porozprával sa s nimi. Oni dvaja sa podľa všetkého nerozprávali a stane sa tak až v Maranelle.

"Vyhľadal som ich hlavne preto, aby som im pripomenul, že idú robiť rozhovory a jedna vec by ma potešila: a to tá, že im je ľúto tímu ako takého," prezradil Binotto.

A tak sa aj stalo. "Sme dosť vyzretí na to, aby sme to hodili za hlavu," povedal Leclerc pre Sky Sports. "Obom nám je napokon tímu neskutočne ľúto. Ani jedno z áut neprišlo do cieľa, čo je veľké sklamanie. Hodíme to však za hlavu a budeme pokračovať v spolupráci."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac