spravy.sk spravy.sk

Horner: Pre Maxa je toto víťazstvo vykúpením
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Horner: Pre Maxa je toto víťazstvo vykúpením

Max Verstappen povedal, že jeho minuloročná nehoda s Estebanom Oconom, ktorá ho stála víťazstvo v pretekoch, bola akousi karmou za incident jeho otca Josa na tom istom okruhu v roku 2001. Šéf Red Bullu, Christian Horner vyhlásil, že včerajšie víťazstvo bolo pre Maxa „vykúpenie.“

Holanďan vyzeral byť počas celého víkendu veľmi silný. V kvalifikácii predviedol famózne kolo a zabezpečil si svoju druhú pole position v kariére. Od začiatku pretekov predvádzal výborné tempo, no Hamiltonovi sa vďaka stratégii aj tak podarilo dvakrát dostať pred neho. Ten mu to však hneď na trati vrátil a pripísal si svoje tretie víťazstvo v tomto ročníku.

„Pre Maxa je to vykúpenie. Odjazdil skvelé preteky, dvakrát predbehol Lewisa. Dnes sme mali opäť odvážnu stratégiu, ktorá zafungovala. Max odviedol fantastickú prácu,“ zhodnotil Horner. Red Bull sa rozhodol počas druhého výjazdu bezpečnostného vozidla povolať svojho pilota do boxov. Hamilton mal urobiť presný opak. Verstappen ho však hneď po reštarte poľahky predbehol.

Max Verstappen sa teší z víťazstva
Aston Martin Red Bull Racing

„Všetky zásluhy dnes patria Hannah (Schmitz, strategická inžinierka Red Bullu, pozn. red.). Ponúkla nám túto stratégiu, jej odporúčaním bolo zastaviť. Bola to odvážna voľba, pretože sme vedeli, že Lewis spraví presný opak. Boli sme agresívni a vyšlo to. Preto som ju dnes poslal na pódium. Je to pracujúca mama, cestuje šialené hodiny do práce, dáva do toho všetko,“ povedal Brit.

„Boli to fantastické preteky. Max sa dnes nevzdal víťazstva, aj keď to mal ťažké. Mali sme výhodu nových pneumatík a hneď vo svojom výjazdovom kole sa dokázal dostať do vedenia a kontrolovať tempo,“ dodal šéf tímu Red Bull.

Pre Verstappena je to prvé podujatie, kde dokázal pretaviť pole position do víťazstva. Bolo to jeho tridsiate pódiové umiestnenie v kariére. Momentálne je na treťom mieste v poradí jazdcov a pred štvrtým Leclercom má náskok jedenásť bodov. Do konca sezóny ostáva už iba podujatie na okruhu Yas Marina v Abú Zabí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac