spravy.sk spravy.sk

Albon: Na Lewisa sa nehnevám
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Albon: Na Lewisa sa nehnevám

Alex Albon sa v závere Veľkej ceny Brazílie prepracoval až na druhé miesto a zdalo sa, že prvé pódium kariéry mu už neunikne, avšak nevyšlo to. Lewis Hamilton na neho v predposlednom kole pretekov zaútočil a zrodila sa kolízia, po ktorej sa tento pretekár prepadol na koniec štartového poľa.

"Myslel som si, že nie je dosť blízko na to, aby to skúsil," skonštatoval Albon. "Potom som si všimol, že to predsa len skúša, ale nemal som pocit, že je k tomu absolútne odhodlaný. Keď však idete v tomto uhle, nevidíte absolútne nič. Je to totálne slepý uhol. Necháte tam trochu miesta, ale v skutočnosti neviete, kde sa nachádza. Musíte zatočiť a dúfať, že tam nikto nebude."

Komisári sa na situáciu pozreli a Hamiltona uznali vinným. Udelili mu päť trestných sekúnd, kvôli ktorým sa z tretieho miesta prepadol až na siedme. Albon však skončil iba štrnásty.

"Je to v poriadku," povedal Alex Albon. "Úmysel v tom samozrejme nebol a na Lewisa sa nehnevám. Niečo takéto sa môže stať. Pochopiteľne, že som chcel pódium a mal som pocit, že dnes by som si ho zaslúžil, ale aj taký je pretekársky šport. Už sa koncentrujeme na Abú Zabí."

"Aby som bol úprimný, myslel som si, že v prvej zákrute by ma tak či tak predstihol. Rýchlosť na to mal. Chcel sa predo mňa dostať čo najskôr, aby na konci mohol zaútočiť ešte aj na Maxa. Tomu samozrejme rozumiem."

Pretekára s thajskou licenciou potešil aj súboj so Sebastianom Vettelom, ktorý po predposlednom reštarte vyhral. "Tak toto bolo ozaj fajn! Bolo to super, pretože Max sa dostal pred Lewisa a ja pred Seba. Bola to zábava. Na rovinkách sme boli fakt silní."

"Nuž a ozaj som mal pocit, že teraz mi to s tým pódiom môže vyjsť. Ale čo už. Poďme na ďalšie preteky," dodal Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac