spravy.sk spravy.sk

Stroll doplatil na prejdenie úlomkov po kontakte Ferrari, zlomil si záves
zdroj: TASR

Stroll doplatil na prejdenie úlomkov po kontakte Ferrari, zlomil si záves

Lance Stroll ukončil svoje pôsobenie na Veľkej cene Brazílie tesne pred koncom. Nič svetoborné nepredviedol a jazdil len na štrnástom mieste, pričom počas predposledného safety caru zašiel do boxov.

Veril, že na konci dokáže predbiehať, ale dlho sa už na trati neohrial. Po kolízii Sebastiana Vettela s Charlesom Leclercom prešiel cez odpad, ktorý sa na trati nachádzal a zlomil si predný záves.

Stroll teoreticky mohol bodovať, ale záverečný chaos nakoniec neustál. V dlhej pravotočivej šiestej zákrute pocítil, že to ďalej nepôjde a po chvíli už auto len bezmocne odstavil.

"Nemám k tomu príliš čo povedať: toto popoludnie bolo ozajstným sklamaním," vyjadril sa Kanaďan. "Prešiel som cez nejaký odpad, ktorý na trati ostal po incidente Ferrari a bolo to. Moje preteky sa skončili."

"Predtým to boli veľmi vyrovnané preteky a safety car veci poriadne premiešal. Všetko totálne zmenil. Škoda, pretože do toho okamihu som šiel s jedinou zastávkou v boxoch a moje gumy na tom boli dobre. Rozhodne sme mali na to, aby sme získali pár bodov," dodal Lance Stroll.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac