spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa pred komisármi neobhajoval, vopred akceptoval trest
zdroj: Mercedes

Hamilton sa pred komisármi neobhajoval, vopred akceptoval trest

Keď Lewis Hamilton tesne pred koncom Veľkej ceny Brazílie vrazil do Alexa Albona, okamžite si bol vedomý svojej chyby. Súperovi sa šiel ihneď ospravedlniť a ten to podľa vlastných slov aj akceptoval.

Hamilton sa kajal aj v prvom rozhovore, ktorý s ním viedol Rubens Barrichello a podobne naladený ostal aj potom. Keď si ho komisári predvolali a dali mu možnosť obhájiť sa, odmietol to. Tým pádom v zásade akceptoval udelenie trestu, ktorý na pódium posunul Carlosa Sainza z McLarenu.

"Komisári to po pretekoch išli prešetrovať," povedal riaditeľ pretekov Michael Masi. "Povolali teda oboch jazdcov, ale tím (Mercedes, pozn. red.) priznal pochybenie."

"Prišli za nami a povedali: 'Nemusíte nás predvolávať, Lewis priznal chybu'. Takto nám to tlmočil Ron (Meadows, športový riaditeľ Mercedesu) a tým pádom bolo v podstate hotovo."

"Vyšetrovanie bolo rozbehnuté, ale záležitosť skúmate a v tom za vami príde tím, ktorý povie: 'Spravili sme chybu'. Tak od toho okamihu je to už veľmi ľahké vyšetrovanie," dodal Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac