spravy.sk spravy.sk

Prečo bol po Bottasovom vypadnutí nutný výjazd safety caru?
zdroj: FOM/screenshot

Prečo bol po Bottasovom vypadnutí nutný výjazd safety caru?

Keď mal Valtteri Bottas na Veľkej cene Brazílie technický problém a odstúpil, zastal vo vnútornej strane zákruty na vhodnom mieste, kde bol navyše únikový východ. Aj v našom online-prenose sme ihneď písali, že to spravil dobre a zabránil tak výjazdu safety caru.

Po chvíli však riaditeľstvo pretekov na trať predsa len poslalo bezpečnostné vozidlo a všetci ostali prekvapení. Prečo sa tak stalo? Veď zastal dobre...

Ako však informujú zahraničné zdroje, Bottas mal problém s opätovným nasadením volantu a za autom bola nerovnosť, cez ktorú ho maršáli jednoducho nevedeli dostať. Na pomoc musel prísť žeriav a v tomto prípade sa dvojité žlté vlajky musia zmeniť na fázu safety caru.

"Valtteri odviedol ohľadom miesta, kde zastal, fantastickú prácu," povedal riaditeľ pretekov Michael Masi na svojej tlačovke. "Bolo to o pokuse zatlačiť auto do tamojšieho otvoru. Dvojité žlté vlajky sme dali preto, aby sme pomohli tamojším maršálom."

"Auto však uviazlo na nerovnosti a museli sme tam vyslať žeriav. Z môjho pohľadu je to tak, že keď je niekam vyslaný žeriav, tak okamžite ideme do fázy safety caru. Bola to teda o nerovnosti a o tom, že sme tam mali troch alebo štyroch maršálov, ktorí auto tlačili, ale nevedeli s ním nič spraviť. Preto sme tam poslali safety car," dodal Masi.

Čo sa to vlastne Bottasovi stalo? "Bolo tam trochu dymu, ktorý som síce nevidel, ale hlásili mi ho," odpovedal Fín. "Stratu výkonu som necítil, ale po tretej zákrute sa motor vypol. Maršáli potom auto nevedeli posunúť, pretože uviazlo na podlahe. V tom bol problém..."

"Na prvý pohľad sa zdalo, že zastal na dobrom mieste," reagoval šéf Red Bullu Christian Horner. "Preteky to napokon oživilo a spravilo ich až príliš vzrušujúcimi! Pre všetkých to však bolo rovnaké."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac