spravy.sk spravy.sk

V Brazílii sme boli svedkami najmladšieho pódia histórie
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

V Brazílii sme boli svedkami najmladšieho pódia histórie

Na pódium po Veľkej cene Brazílie vystúpili Max Verstappen, Pierre Gasly a Lewis Hamilton, avšak po treste pre posledného menovaného sa na jeho pozíciu posunul Carlos Sainz. Ten síce na "bedni" fyzicky nestál, ale patril tam a pričinil sa o vôbec najmladšie pódium histórie Formuly 1.

Priemerný vek kombinácie Max Verstappen, Pierre Gasly a Carlos Sainz bol totiž vek 23 rokov, osem mesiacov a 23 dní, pričom doterajší rekord držali od Monzy 2008 Sebastian Vettel, Heikki Kovalainen a Robert Kubica, ktorí mali vtedy v priemere 23 rokov, jedenásť mesiacov a šestnásť dní.

Sainz mal v septembri "už" 25 rokov, Gasly má 23 a Verstappen oslávil v septembri ešte len 22 rokov, takže všetci majú pred sebou ešte poriadne dlhú kariéru. Čo je zaujímavé, z predchádzajúceho rekordného pódia sú v hre ešte dvaja pretekári, Vettel a Kubica.

Dodajme, že najstaršie pódium histórie Formuly 1 sa zrodilo ešte na VC Švajčiarska 1950, kedy priemerný vek Nina Farinu, Luigiho Fagioliho a Louisa Rosiera tvoril 46 rokov, osem mesiacov a dvadsať dní, čo je približne dvojnásobok nedeľného brazílskeho pódia.

V skutočnosti je to o vyše šesť rokov viac, ako má aktuálne najstarší muž v štartovom poli, 40-ročný Kimi Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac