spravy.sk spravy.sk

Rosberg viní viac Vettela, ako Leclerca: Hovoríme tu však len o drobnostiach
zdroj: FOM/screenshot

Rosberg viní viac Vettela, ako Leclerca: Hovoríme tu však len o drobnostiach

Ferrari neprežíva dobré obdobie. Má pomerne solídne auto a dvoch kvalitných pretekárov, ibaže keď sa v jednej stajni stretnú dvaja jazdci na približne rovnakej úrovni, respektíve dvaja alfa samci, smrdí to problémom.

V druhej časti aktuálnej sezóny ich prišlo už niekoľko a podľa Nica Rosberga to horšie byť už ani nemôže. "Pre tím je to ťažké, je to strašná situácia," uviedol Nemec na svojom YouTube kanáli. "Je to to najhoršie na svete, čo sa môže stať - hlavne, ak ste vo Ferrari."

"Avšak čo sa týka zábavy, tak my zvonku pochopiteľne chceme vidieť niečo takéto, čo veci pridáva korenie a intenzitu. Bol to skvelý boj a je super, že môžu slobodne bojovať."

Kto bol na vine? Dá sa to vôbec posúdiť? Majster sveta z roku 2016 pripomenul, že ten, kto je vpredu, sa súpera vždy pokúša dostať pod tlak a podľa možností ho pomaly zatlačiť dovnútra. A vzhľadom na pozíciu auta na to má aj právo. Ale...

"Keď ste tým druhým v poradí, tak nevidíte, že ten pred vami to zaťahuje dovnútra. Ide tu len o milimetre. Keď si Leclerc všimol, že Vettel ide oproti nemu, bolo už príliš neskoro."

"Je to ťažká situácia. Obaja boli takí agresívni, ako sa len dalo. Osobne vidím o niečo menšiu chybu na Leclercovej strane, pretože Vettel išiel krížom dosť skoro a príliš rýchlo. Hovoríme tu však len o drobnostiach," dodal Nico Rosberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac