spravy.sk spravy.sk

Brawn tvrdí, že jeden z pretekárov Ferrari by mal priznať vinu
zdroj: Scuderia Ferrari

Brawn tvrdí, že jeden z pretekárov Ferrari by mal priznať vinu

Ešte v priebehu brazílskeho víkendu sa pretekári Ferrari usmievali tak, ako to ukazuje priložená fotografia. Tím im pripravil malé súťaženie, v rámci ktorého vládla dobrá atmosféra. Tesne pred koncom samotnej veľkej ceny sa však všetko pokazilo.

Pri vzájomnom súboji sa Sebastian Vettel a Charles Leclerc mierne ťukli kolesami a obaja v dôsledku toho vypadli. Bolo to doslova neuveriteľné a aj zahraniční odborníci sa zhodli v tom, že vo väčšina takýchto prípadov sa nikomu nič nestane a pretekári bez problémov pokračujú. Títo chlapci však toľko šťastia nemali.

"Nechcel by som prezentovať názor na to, kto bol v tejto kolízii vinný," uviedol jeden z lídrov F1 Ross Brawn vo svojom tradičnom stĺpčeku. "Ale napokon by bolo asi fajn, ak by jeden z nich nasledoval Hamiltonov príklad a okamžite priznal vinu tak, ako šampión po svojom súboji s Albonom."

Situáciu riešili aj komisári, ktorí skonštatovali, že ani jeden z pretekárov nebol jednoznačne vinný. Uzavreli to ako pretekársky incident, avšak tento záver bol vzhľadom na vypadnutie oboch jazdcov očakávaný.

"Nikdy nie je príjemné, keď sa tímoví kolegovia navzájom vyradia z pretekov. A o to viac, že tu ani nešlo o mimoriadne dôležitý výsledok, keďže v Brazílii mohli mať maximálne na tretie miesto."

Šéf tímu Mattia Binotto teraz bude mať plné ruky práce a celá fanúšikovská obec červených netrpezlivo čaká na to, čo s tým spraví. "Po narastajúcom napätí, ktoré prišlo po letnej prestávke, sa zdalo, že v šatni Ferrari sa situácia už upokojila," poznamenal Brawn. "Teraz však Mattiu čaká ťažká úloha dostať veci späť do normálu, ako to povedal v rozhovoroch po pretekoch."

"Bude musieť do toho vstúpiť a jazdcom pripomenúť, aby si plnili svoje úlohy. V Maranelle to bolo vždy o tom, aby boli záujmy tímu pred záujmami jednotlivca, čo však v týchto pretekoch rozhodne neplatilo."

"Ak Ferrari skutočne chce ukončiť dominanciu Mercedesu, nepotrebuje svojim jazdcom dodať len konkurencieschopnejšie auto, ale musí sa postarať aj o to, aby sa takéto incidenty už neopakovali. Formula 1 je tímový šport a platí to hlavne v Maranelle," dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac