spravy.sk spravy.sk

Alfa s fantastickým úspechom, tím v Brazílii nazbieral 22 bodov
zdroj: Alfa Romeo Racing

Alfa s fantastickým úspechom, tím v Brazílii nazbieral 22 bodov

Pretekári Alfy Romeo prešli cieľom Veľkej ceny Brazílie na piatom a šiestom mieste, no vďaka trestu pre Lewisa Hamiltona poskočili na štvrtú a piatu priečku. Dokázali využiť skutočnosť, že z podujatia vypadli traja favoriti; Sebastian Vettel, Charles Leclerc i Valtteri Bottas, plus sa im hodila aj Hamiltonova penalizácia.

Kimi Räikkönen predtým nebodoval celých sedem víkendov, no teraz si napravil chuť. "Udialo sa veľa vecí a nakoniec som trochu sklamaný," skonštatoval Iceman, ktorý vedel, že mohol predstihnúť aj Carlosa Sainza. Ten mal o osemnásť kôl staršie pneumatiky, pretože išiel na jedinú zastávku v boxoch.

Španiel prezul zo softov na mediumky v 29. kole a s nimi dal potom ďalších 42 kôl. Räikkönen štartoval takisto so softami, od 21. kola mal mediumky a od 47. kola potom opäť softy. Tie už ku koncu tiež neboli v ideálnom stave.

Kimi Räikkönen
Alfa Romeo Racing

"Mali sme rýchlosť, ale s poslednou sadou mäkkých gúm som bol príliš pretáčavý - hlavne pri nasledovaní McLarenu. Počas reštartu som sa pred neho nedokázal dostať, dvakrát mi zavrel dvere. Ale čo už, máme body s oboma autami a je to omnoho pozitívnejší záver víkendu," dodal Räikkönen.

"Bolo to fantastické," radoval sa Antonio Giovinazzi. "Bol to asi najlepší spôsob oslávenia zmluvy pre budúci rok. S pretekmi som ozaj spokojný, vyšiel mi štart a potešil ma aj reštart. Som fakt šťastný."

Alfa Romeo vďaka tomuto úspechu nazbierala 22 bodov a Haasu odskočila už na 29 bodov. Medzi konštruktérmi tímu patrí ôsma priečka, pričom siedmy Racing Point má o desať bodov viac.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac