spravy.sk spravy.sk

Prečo komisári nepotrestali Sainza a spol. za využitie DRS pod žltými vlajkami?
zdroj: McLaren

Prečo komisári nepotrestali Sainza a spol. za využitie DRS pod žltými vlajkami?

Krátko po skončení Veľkej ceny Brazílie bol Carlos Sainz povýšený na tretie miesto. Lewis Hamilton dostal päťsekundový trest a pretekár McLarenu sa mohol tešiť z prvého pódia v kariére.

V prvej chvíli sa však vlastne tešiť nemohol, pretože mu hrozil trest za aktivovanie DRS pod žltými vlajkami. Ako informoval Auto Motor und Sport, podobne sa previnili minimálne šiesti jazdci.

Komisári si na túto vec posvietili, ale nikoho z nich nepotrestali. Ale prečo? Veď pod žltými vlajkami sa má predsa spomaliť a nie zrýchľovať za pomoci DRS.

"Pár z nich na relatívne krátku dobu DRS skutočne aktivovalo," potvrdil riaditeľ pretekov Michael Masi. "Hlavným faktorom pri dvojitých žltých vlajkách je však požiadavka spomaliť - a výrazne spomaliť. Práve na to sme sa vo všetkých prípadoch pozerali a všetci to zvládli dobre."

"Komisári si na vec posvietili a uznali, že nie je potrebné žiadne vyšetrovanie," skonštatoval nástupca nebohého Charlieho Whitinga.

Ale nebolo by lepšie tieto pravidlá lepšie ujasniť? "Nevieme spraviť také pravidlo, aby vyhovovalo každej situácii," odvetil. "Práve preto máme komisárov, ktorí veci posúdia. Povedali, že najdôležitejšie bolo spomalenie jazdcov, čo v tomto prípade všetci splnili."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac