spravy.sk spravy.sk

V McLarene zavládla radosť, výborne zvládnutá VC Brazílie tímu zaručila konečné štvrté miesto
zdroj: McLaren

V McLarene zavládla radosť, výborne zvládnutá VC Brazílie tímu zaručila konečné štvrté miesto

McLaren má za sebou ďalší vydarený pretekársky víkend. Carlos Sainz sa po famóznom výkone a štarte z poslednej priečky prepracoval na pódium, Lando Norris mu sekundoval ôsmym miestom, takže pretekári dovedna získali pekných devätnásť bodov.

Z pohľadu stajne je dôležité aj to, že McLaren má pred Renaultom už nedostihnuteľný 49-bodový náskok a definitívne spečatil štvrté miesto konštruktérskeho poradia. Na okruhu Yas Marina v Abú Zabí si to jazdci budú môcť už len naplno užiť.

"Pre nás je skvelé, že sme potvrdili štvrté miesto v konštruktérskom šampionáte," povedal šéf tímu Andreas Seidl na stretnutí s novinármi, ktoré sa uskutočnilo okamžite po pretekoch. "Je to úžasná odmena za tvrdú prácu, ktorú všetci naši ľudia v tomto roku odviedli, a to jednak tu na trati, ako aj doma v továrni."

Fantastický bol hlavne Sainz, ktorému síce pomohli okolnosti, ale na trati zvládol veľké množstvo manévrov. "Dnešné preteky nebolo ľahké čítať. S Carlosom sme totálne zariskovali a dali sme ho na jednozastávkovú stratégiu, kvôli čomu musel s mediumkami absolvovať neuveriteľne dlhý stint."

"Ani neviem, koľko tých kôl nakoniec bolo, niečo cez 40. V jeho podaní to bol skvelý výkon a pripomenúť treba aj to, ako sa na konci bránil v boji s autami s novšími pneumatikami."

"U Landa sme postupovali tak, aby sme stratégie rozdelili," vysvetľoval ďalej Seidl. "Preteky však nemali dosť kôl na to, aby z nových gúm dokázal vyťažiť viac. Celkovo som však veľmi rád, že na body sme dostali obe autá. Naše pretekové tempo bolo lepšie, ako sme čakali, vedeli sme bojovať a dokonca aj predbiehať. Potešilo ma, že aj pitstopy boli fenomenálne, aj keď v posledných podujatiach sme v tomto smere prežili ťažké chvíle."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac