spravy.sk spravy.sk

Bottas priznal, že svojej druhej zastávke v boxoch nerozumel
zdroj: Mercedes

Bottas priznal, že svojej druhej zastávke v boxoch nerozumel

Valtteri Bottas vstúpil do Veľkej ceny Brazílie s mäkkými pneumatikami, s ktorými na trati vydržal 26 kôl. Bolo to pomerne veľa, pretože Lewis Hamilton sa ich zbavil už po 20 kolách a Max Verstappen ho "pokrýval" hneď o kolo neskôr.

Vzhľadom na to, že Bottas následne dostal najtvrdšiu sadu, bolo jasné, o čo Mercedesu ide: Fín mal s danými gumami prísť až do cieľa. Ibaže nestalo sa tak a v 41. kole už prezúval na mediumky. Tvrdé gumy mal len pätnásť kôl a dá sa povedať, že zbytočne.

"Mojim cieľom bolo absolvovať dlhý prvý stint a pneumatiky som aj preto trochu šetril," povedal Bottas po pretekoch. "V prvom stinte nám však chýbala rýchlosť a bol som dosť nedotáčavý, hlavne teda v prostrednom sektore. Strácal som viac, ako by bolo ideálne, takže som prezul na tvrdé gumy."

V druhom stinte sa kvôli tomu začal ešte o niečo výraznejšie prepadávať a situácia sa zhoršovala. Odrazu sa opäť ocitol v boxoch.

"Cítil som, že sa to dá zvládnuť s jedinou zastávkou v boxoch, ale zastali sme asi preto, aby sme pokryli Albona," skonštatoval pretekár Mercedesu. "Osobne som bol z toho trochu zmätený a zastávku som spochybňoval."

"Vzhľadom na ďalší vývoj pretekov ťažko povedať, či by som to dotiahol až do cieľa. Teoreticky nie, ale podľa mňa to bola naša jediná reálna šanca," dodal Valtteri Bottas, ktorý napokon sám vyvolal fázu safety caru.

Vďaka nej dostali jazdci možnosť vymeniť pneumatiky a všetky dovtedajšie stratégie boli razom nepodstatné. V 53., respektíve 54. kole vymenili gumy celkovo ôsmi jazdci, ďalšie štyri výmeny sme registrovali počas druhého výjazdu bezpečnostného auta na rozhraní 65. a 66. kola.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac