spravy.sk spravy.sk

Ricciarda mrzí incident s Magnussenom, ospravedlnil sa (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Ricciarda mrzí incident s Magnussenom, ospravedlnil sa (VIDEO)

Daniel Ricciardo sa v priebehu Veľkej ceny Brazílie rozhodol zaútočiť na Kevina Magnussena, ale nedopadlo to dobre a zrodila sa kolízia. Austrálčan si trúfal, pretože Haas v pretekoch často stráca výkon a svojho súpera možno považoval za ľahkú korisť.

Dán však ľahkou korisťou v skutočnosti nikdy nie je a nevzdal sa ani teraz. Napokon to dopadlo tak, že vinníkom bol Ricciardo, ktorému komisári udelili päť trestných sekúnd. Magnussen ho označil slovami "fucking idiot" a Daniel akceptoval, že vina bola na jeho strane.

"S horúcou hlavou v danom boji, pričom sedíme tak nízko, ako sedíme, nevidíme vždy celkom dobre, koľko miesta máme k dispozícii," vysvetľoval Daniel Ricciardo okamžite po pretekoch. "Ale je zrejmé, že som ho trafil a následne ho otočilo. To, či ma tam príliš zavrel alebo nie, ešte neviem."

"Chcem sa však ospravedlniť, pretože ak by som bol v takej pozícii ja a niekto by ma trafil, očakával by som to isté..."

Ricciardo musel následne prísť do boxov a neskôr si v nich odpykal aj päť trestných sekúnd, ale aj tak skončil siedmy. "Predposledný reštart som mal úžasný. Myslím, že som tam predstihol tri autá. Bola to zábava!"

"Bez toho incidentu som mohol dosiahnuť možno aj viac. Prišiel som tam o nejaký ten čas, ale niečo z toho som neskôr získal späť," dodal Daniel Ricciardo.

A čo reakcia druhej strany? "Myslím si, že to trochu zle odhadol," povedal Magnussen. "Ale prišiel sa mi ospravedlniť a nenesiem tak v sebe žiadne zlé pocity."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac