spravy.sk spravy.sk

Bottasovi nečakane stúpla spotreba oleja, možno bude musieť nasadiť nový motor
zdroj: Mercedes

Bottasovi nečakane stúpla spotreba oleja, možno bude musieť nasadiť nový motor

Valtteri Bottas Veľkú cenu Brazílie nedokončil. V jej záverečnej časti sa z jeho auta najskôr zadymilo a aj keď to podľa vlastných slov na výkone nepocítil, motor sa po chvíli vypol. Je zrejmé, že zaúradovali ochranné systémy, ktoré zabránili jeho definitívnemu zničeniu.

Teraz už vieme, že problémová pohonná jednotka bola v utorok večer doručená do továrne v Brixworthe, kde bude rozobratá a rozanalyzovaná. Na začiatku budúceho týždňa sa potom kompetentní definitívne rozhodnú, či ju bude možné nasadiť v Abú Zabí.

Bolo by možné, že by Bottas nasadil jeden z predchádzajúcich motorov? "Ešte sa to len dozviem," odpovedal Fín, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Pochybujem, že v niektorom ešte ostali nejaké kilometre, ale uvidíme."

Pomerne skúpy na slovo bol zatiaľ aj technický riaditeľ tímu James Allison. "Zatiaľ o tom viac nevieme," reagoval k téme. "Vieme, že nám počas pretekov stúpla spotreba oleja a nahor to vybehlo veľmi, veľmi ostro. Stalo sa tak približne pol kola predtým, ako sme zastali. Motor sa sám vypol, vďaka čomu sa nezničil."

V tejto chvíli je otázne, či bude schopný ďalšieho nasadenia a otázne je aj to, či by bolo rozumné vrátiť sa k predchádzajúcim dvom agregátom, ktoré už zvládli po sedem súťažných víkendov. 

"Neznamená to, že by už ďalšie podujatie nezvládli, ale nie je to preferovaná alternatíva," skonštatoval hovorca Mercedesu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac