spravy.sk spravy.sk

FIA skonfiškovala časti palivových systémov troch áut, začína sa skúmanie
zdroj: Pirelli Motorsport

FIA skonfiškovala časti palivových systémov troch áut, začína sa skúmanie

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) začala konať. Zjavne ide do tuhého, pretože jej technickí delegáti po Veľkej cene Brazílie skonfiškovali časť palivového systému celkovo troch áut, medzi ktorými je aj Ferrari. Tie teraz mieria do laboratórií, kde budú podrobne preskúmané.

FIA sa v tomto smere snaží konať už niekoľko týždňov. Ešte pred Veľkou cenou USA bola publikovaná technická direktíva, ktorá bola celkom zjavne namierená proti Ferrari. 

Zdalo sa, že v Austine červení o svoj výkon skutočne prišli, ale na okruhu Interlagos bol späť. Konkurenti však napriek tomu spozorovali zmeny, Ferrari už podľa nich nie je natoľko silné a jeho náskok nie je taký drastický.

Red Bull ani Mercedes v Brazílii nemali záujem protestovať proti Ferrari a pravdepodobne sa uspokojili s technickými direktívami. Avšak odrazu sa do veci zapojila FIA, ktorá chce špekulácie pravdepodobne definitívne zmietnuť zo stola. Napätej klíme v padoku by to určite pomohlo.

Ako píše Auto Motor und Sport, komisári FIA v Brazílii zabavili časti palivových systémov celkovo z troch áut. Z jedného monopostu Ferrari, z jedného zákazníckeho auta červených a z jedného auta, ktoré s Ferrari nemá nič spoločné. Takto bude možné ideálne porovnávať.

Podľa všetkého ide o benzínové vedenie nachádzajúce sa medzi prietokovým meračom a samotným motorom. Tu niekde by sa malo skrývať tajomstvo, vďaka ktorému by do spaľovacieho procesu mohlo byť vstrekované väčšie množstvo paliva, ako povoľujú pravidlá. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac