spravy.sk spravy.sk

Čo hovorí riaditeľ pretekov na kolíziu pilotov Ferrari?
zdroj: Ferrari

Čo hovorí riaditeľ pretekov na kolíziu pilotov Ferrari?

V priebehu Veľkej ceny Brazílie sa zrodila vzájomná kolízia pretekárov Ferrari. Sebastian Vettel a Charles Leclerc súperili na rovinke, mierne sa ťukli kolesami a obaja na to doplatili vypadnutím. Ale kto bol na vine?

Krátko po skončení podujatia sme čakali na to, že túto otázku možno rozlúsknu komisári. Tí však nenašli jednoznačného vinníka a pretekárov nechali na pokoji.

"Obaja to mohli vyriešiť lepšie," skonštatoval riaditeľ pretekov Michael Masi na svojej tlačovke. "Toto je asi najlepšie zhodnotenie, aké vám k tomu môžem dať."

Neobišli však obaja bez trestu len preto, lebo sa v pretekoch sami potrestali a v dôsledku kontaktu vypadli? Načo by im komisári ešte udeľovali napríklad časový trest? "Nie, od týchto vecí sa treba odosobniť a nepozerať sa na to takto."

"Komisári mali viacero rôznych možností, mohli im napríklad udeliť stratu pozícií na štarte nasledujúcich pretekov," poznamenal Masi. "Ak by sa udialo niečo vážne, komisári by konali."

A ešte jedna zaujímavá otázka: vypočúvania sa museli zúčastniť obaja pretekári, takže komisári disponovali ich názormi. Ako to videli? "Je mi ľúto, ale ja som tam nebol," diplomaticky odpovedal Michael Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac