spravy.sk spravy.sk

Coulthard: Vettel nie je dobrý v súbojoch koleso na koleso, nesie vinu za nehodu s Leclercom
zdroj: Scuderia Ferrari

Coulthard: Vettel nie je dobrý v súbojoch koleso na koleso, nesie vinu za nehodu s Leclercom

David Coulthard si myslí, že vinu za nehodu z Veľkej ceny Brazílie musí niesť Sebastian Vettel. Ten tesne pred koncom bojoval s kolegom Charlesom Leclercom, v prvej zákrute mu najskôr podľahol, avšak medzi trojkou a štvorkou mu to išiel vrátiť. A stalo sa to, čo sa stať nemalo.

"Seb to mal počas celého ročníka poriadne nahnuté," povedal Coulthard v rozhovore pre Channel 4. "Bola to ťažká sezóna, pretože na scénu prišiel mladý Charles a začal ukazovať, akú má rýchlosť. Získal mnoho pole positions a v šampionáte je pred ním... Seb je štvornásobný majster sveta, ale minulé úspechy nie sú garanciou budúcich triumfov."

"Myslím si, že zúfalí ľudia robia zúfalé činy a aj keď netvrdím, že je zúfalý, no v súbojoch koleso na koleso nie je taký dobrý, ako ostatní. Je to fantasticky rýchly majster sveta, ale pokiaľ ide o tento typ pretekárskeho športu, nemá tú správnu formu."

DC vzápätí pripomenul, že Leclerc bol v prvej zákrute na brzdách "fantasticky agresívny" a Vettela predstihol. "Vettel tam bol celý deň 'prepadávaný', ale následne sa mu vďaka DRS naskytla príležitosť dostať sa do dobrej vzduchovej clony," pokračoval Škót.

"Leclerc si potom pokryl vnútornú stranu a po svojom boku nechal aj celú dĺžku auta, ale Vettel ho začal mierne stláčať. V takejto vysokej rýchlosti potom stačí aj malý dotyk na to, aby obaja vypadli. V pneumatikách je obrovské množstvo energie," skonštatoval Coulthard, ktorý Vettelovi na záver naložil: "Musí sa pozrieť do zrkadla a priznať, že niesol leví podiel na incidente."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac