spravy.sk spravy.sk

Binotto o havárii: Toto sa už nemôže opakovať
zdroj: TASR

Binotto o havárii: Toto sa už nemôže opakovať

Šéf Ferrari Mattia Binotto má opäť raz plnú hlavu starostí. Raz mu nezaberú stratégovia, raz jeho auto nemá výkon a keď konečne všetko ako-tak funguje, tak jeho pretekári spoločne kolidujú a vyradia sa z pretekov.

Táto situácia nie je celkom nová, pretože pred niekoľkými rokmi ju musel riešiť aj Toto Wolff v Mercedese a vieme, že v minulom roku bolo veľa problémov napríklad aj vo Force Indii. Stajne v tom prípade stanovia jasné pravidlá a jazdcov do istej miery obmedzia.

Tak či tak sa však dá predpokladať, že ak budú dvaja alfa-samci naďalej bojovať o rovnaké pozície, sem tam sa niečo môže zrodiť. Jednoducho si musia dávať väčší pozor.

"Neviem, čo spravil Toto. Nechcem to súdiť a ani o to nemám záujem," povedal Binotto. "Ale s tými, ktorí sú v tíme, si určite potrebujeme ujasniť, čo je hlúpe a čo nie je."

"Keď sa zrodí havária, tak niečo bolo nepochybne zlé. Ak môžete slobodne bojovať, tak môžete slobodne bojovať a v konečnom dôsledku je úlohou jazdcov posúdiť, nakoľko môžu riskovať. Tu však určite nebolo potrebné riskovať."

Talian vzápätí pripomenul, že tím tentoraz za nič nemohol. "Bola to chyba jazdcov. Čo mohol tím spraviť lepšie? Určite o tom všetkom pouvažujeme. Do budúcnosti sa v tomto smere potrebujeme zlepšiť, toto sa už nemôže opakovať," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac