spravy.sk spravy.sk

Ralf Schumacher: Vina je skôr na Vettelovej strane
zdroj: FOM/screenshot

Ralf Schumacher: Vina je skôr na Vettelovej strane

Na špekulácie o motorovom podvádzaní sa razom zabudlo, pretože Veľká cena Brazílie priniesla vzájomnú kolíziu pretekárov Ferrari a práve toto je razom téma číslo 1. Kto z nich nesie väčšiu časť viny?

"Medzi nimi dvoma to bolo veľmi vyrovnané a napínavé," zamyslel sa bývalý pretekár Ralf Schumacher v rozhovore pre nemeckú verziu Sky Sports. "To, že Sebastian zmenil stopu, malo pravdepodobne dve príčiny: jednak asi rátal s tým, že Charles je o niečo ďalej, ale na druhej strane ho chcel pred ďalšou zákrutou trochu obmedziť, aby mu nevedel zvnútra kontrovať."

"A potom sa to stalo. Na základe toho všetkého by som povedal, že ak vôbec môžeme hovoriť o niekoho vine, tak by som ju logicky videl skôr na strane Sebastiana. Ale väčší problém ako nehoda bude teraz vo vzťahu tímových kolegov. Pre tím je to obrovská úloha."

Komisári si na situáciu posvietili, ale žiadneho z pretekárov nepotrestali. Podľa Ralfa je to tak správne. "Stalo sa to v rámci tímu a Ferrari bolo dostatočne potrestané," skonštatoval mladší brat sedemnásobného majstra sveta. "A treba povedať, že v tom nebol žiadny úmysel. Ako povedal Sebastian, myslel si, že je už pred Leclercom - a ja mu to verím. Pred nasledujúcou zákrutou si chcel obsadiť vnútornú stranu a zabrániť tak kontre."

"Vnútri tímu to podľa mňa teraz povedie k tvrdým rozhovorom, pretože aj Binotto sa už dostáva pod tlak. Vo Ferrari majú predsa iné starosti, ako sa neustále zaoberať nejakým problémom medzi tímovými kolegami. Zodpovední sú obaja."

"Podľa mňa to tam môže byť ešte dosť tvrdé," pokračoval Ralf Schumacher. "A to natoľko, že ak sa situácia nezlepší a nedospejú k ničomu zrejmému, tak možno vo Ferrari začnú uvažovať o nejakej zmene."

Ralf okrem toho pripomenul, že Ferrari do budúcnosti ráta jednoznačne s Charlesom Leclercom, takže Sebastian Vettel je na tom horšie. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac