spravy.sk spravy.sk

V Racing Pointe vládne nespokojnosť, tím to pripisuje minuloročným problémom
zdroj: TASR

V Racing Pointe vládne nespokojnosť, tím to pripisuje minuloročným problémom

Racing Point má na svojom konte aktuálne 67 bodov a patrí mu siedme miesto konštruktérskeho pohára. Šieste Toro Rosso mu odskočilo na rozdiel šestnástich bodov, ôsma Alfa Romeo zaostáva o desať bodov. Na aktuálnej priečke sa teda pravdepodobne už nič nezmení.

V stajni nevládne spokojnosť, pretože jej ciele boli vyššie. Avšak Force India na tom v minulom roku nebola najlepšie a prišlo k zmene majiteľov, pričom v zákulisí prebehlo tých zmien podstatne viac. Tím prešiel do rúk Lawrenca Strolla a jeho pobočníkov.

"Nedosiahli sme to, čo sme chceli," povedal šéf tímu Otmar Szafnauer. "Určite sme chceli byť viac vpredu. Dúfali sme, že sa dostaneme na konečné piate alebo štvrté miesto, takže z tohto pohľadu sme sklamaní."

"Ale ak sa pozrieme na to, čo sa tu stalo v predchádzajúcom roku, pričom toto auto bolo v tom čase už vyvíjané... bol tu rozruch a zmätok, hlavne po finančnej stránke, takže to nie je prekvapujúce," dodal Szafnauer.

Trochu to sklamalo aj Sergia Péreza, ktorý bol hlavne v druhej časti sezóny zvyknutý na solídne napredovanie. Teraz však k nemu až do takej miery neprišlo. "Nemyslím si, že by sme v tomto roku dosiahli to, čo sme chceli," skonštatoval. 

"Istým spôsobom bola táto sezóna sklamaním. Už od začiatku sme vedeli, že nebude skvelá, ale v tejto fáze ročníka sme už očakávali vyššiu konkurencieschopnosť. V jej druhej polovici sme boli pomerne silní, presadili sme sa na rôznych okruhoch, čo je pozitívne."

"McLaren bol veľmi konzistentný a veľmi silný, no v porovnaní s ostatnými sme boli v hre a od leta sme získali dostatočný počet bodov. Vidím teda aj mnoho pozitív, ale celkovo na tom nie sme tak, ako sme chceli byť," dodal Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac