spravy.sk spravy.sk

Correa sa zotavuje rýchlejšie, ako čakali lekári, vrátiť sa chce aj kvôli Hubertovi
zdroj:

Correa sa zotavuje rýchlejšie, ako čakali lekári, vrátiť sa chce aj kvôli Hubertovi

Juan Manuel Correa sa v závere augusta ťažko zranil v pretekoch Formuly 2 na okruhu Spa-Francorchamps. V plnej rýchlosti vrazil do Anthoina Huberta, ktorý náraz bohužiaľ neprežil a jeho život takisto visel na vlásku. Napokon sa mu podarilo dať dokopy, ale ideálne to ešte ani zďaleka nie je.

"Bohužiaľ, plného zotavenia nohy sa s veľkou pravdepodobnosťou nedočkám," povedal Correa pre Mundo Sport. "Budem však bojovať, nech sa zotaví dostatočne na to, aby som opäť mohol šliapať na plyn."

"Mojim snom je aj naďalej pretekársky šport. Kamarát sa ma opýtal na to, či tieto udalosti zničia môj sen, ale odpovedal som, že nie, nehoda môj sen nezničí. Akurát ma prinúti premýšľať o tom, či som ochotný v záujme dosiahnutia sna riskovať. Rozhodol som sa, že v tom chcem pokračovať, lebo je to môj sen."

Ekvádorsko-americký pretekár priznal, že trvalo niekoľko týždňov, kým dokázal všetko akceptovať a pochopiť. "V nemocnici je s liekmi proti bolesti spočiatku ťažké všetkému porozumieť. Chvíľu trvalo, kým som to akceptoval, ale môj prístup je pragmatický: to, čo sa stalo, už nezmením. Musím z toho teda dostať maximum."

"Pochopiteľne, že cítim smútok. Anthoine bol dobrý kamarát, no teraz sa k pretekaniu nechcem vrátiť len kvôli sebe, ale aj kvôli nemu," pokračoval Correa. "Keď som s prebral z umelého spánku, uvedomil som si, že môžem ostať v posteli, cítiť sa zle a upadať do depresie, alebo sa môžem zdvihnúť a chcieť sa vrátiť. Práve to som aj spravil. Motivuje ma môj sen vrátiť sa do F2 a v budúcnosti sa dostať do F1."

Ďalšia operácia čaká dvadsaťročného pretekára deň pred Vianocami, ale podľa vlastných slov zatiaľ napreduje rýchlejšie, ako lekári očakávali. "Na začiatku hovorili, že zotavenie potrvá dva roky, ale moje telo robí všetko rýchlejšie. Zotavuje sa a kosti regeneruje rýchlejšie, ako je normálne. Som optimista, ale o rok by sme už mohli mať celkom presnú predstavu o tom, nakoľko sa dokážem zotaviť."

Časť rozhovoru sa niesla aj v nepríjemnom duchu a týkala sa samotnej nehody. Nedalo sa jej vyhnúť? "Keď som prešiel cez Eau Rouge, vyšiel som na odpad z Alesiho auta, ktorý sa mi zasekol pod prednými kolesami a nadvihol ich. Potom som už mohol ísť len rovno, avšak s tou smolou, že som vletel rovno do Hubertovho auta."

V okamihu nárazu vraj pocítil preťaženie 70G. Dá sa povedať, že mal šťastie v nešťastí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac