spravy.sk spravy.sk

Ecclestone vyťahuje starú myšlienku: Navrhuje zrušenie bodov
zdroj: Red Bull Content Pool

Ecclestone vyťahuje starú myšlienku: Navrhuje zrušenie bodov

Bernie Ecclestone sa v rozhovore nahranom počas brazílskeho súťažného víkendu zamýšľal aj nad tým, či by z Tota Wolffa mohol byť jeho nástupca. Aktuálnym nástupcom je Chase Carey, ale hovorí sa o tom, že na tejto stoličke dlho nepobudne.

"Ferrari má veto," pripomenul Ecclestone v rozhovore pre Daily Mail a naznačil, že Ferrari by túto personálnu rošádu mohlo stopnúť. "Toto je v manažovaní dobrý a v Mercedese to ukázal, ale keď s vami ľudia musia súhlasiť, je to jednoduché. Nie som si taký istý tým, že by to mal ľahké s ľuďmi, ktorých nevie kontrolovať."

Angličan tým narážal na skutočnosť, že v Mercedese sú mu všetci podriadení a musia ho počúvať. Ak by však k rokovaciemu stolu zasadol s rovnocennými partnermi, z ktorých by všetci sledovali svoje vlastné záujmy, bolo by to komplikovanejšie.

V ďalšej časti rozhovoru padlo pár slov o pravidlách týkajúcich sa budúcnosti. "Tie nespravia to, čo by mali, pretože problém je v jazdcoch, ktorí čakajú na stratégiu, aby sa vďaka nej dostali z tretieho na druhé, prípadne na prvé miesto. Nepotrebujú priamo súperiť. Tí ľudia, ktorí sú na boxových múroch, sa pretekajú viac, ako jazdci."

"Ja by som spravil jednu vec: zbavil by som sa bodov. Ponechajme si ich pre konštruktérsky šampionát, ale nie pre jazdecký. Miesto nich by som rozdával medaily: zlato, striebro a bronz. Vyzeralo by to omnoho krajšie."

"Bolo by fajn povedať, že niekto získal bronzovú alebo striebornú medailu a nie 186 bodov. Koho to zaujíma? A boli by sme v súlade s inými druhmi športov. Sezóna by navyše žila dlhšie, a to aj keby niektorý pilot vyhral väčšinu z prvej polovice pretekov. Z deviatich bodov za víťazstvo sme prešli na desať a potom na 25, takže historické štatistiky veľa neznamenajú. Je to dosť čudné," dodal Bernie Ecclestone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac