spravy.sk spravy.sk

Häkkinenovi nehoda pretekárov Ferrari pripomenula jeho kolíziu s Coulthardom
zdroj: FOM/screenshot

Häkkinenovi nehoda pretekárov Ferrari pripomenula jeho kolíziu s Coulthardom

V priebehu nedávnej Veľkej ceny Brazílie sa zrodila kolízia pretekárov Ferrari. Na prvý pohľad nebola mimoriadne dramatická a išlo len o malý dotyk, ktorý však mal pre oboch jazdcov nepríjemné následky. Obaja vypadli.

"Mne sa to stalo minimálne dvakrát," zaspomínal si dvojnásobný majster sveta Mika Häkkinen vo svojom stĺpčeku pre Unibet. "Raz v Portugalsku 1996 a potom v Rakúsku 1999 s kolegom Davidom Coulthardom. V Rakúsku sme sa kvalifikovali na prvom a druhom mieste, pričom preteky by sme vyhrali, ale David spravil vo vlásenke malú chybu a poslal ma do hodín."

"On nakoniec skončil druhý a ja som sa z posledného miesta prepracoval na tretie, avšak víťazstvo sme darovali Eddiemu Irvinovi z Ferrari. David sa mne i tímu ospravedlnil, ale preteky už boli stratené," skonštatoval Lietajúci Fín, ktorý sa však napokon aj tak tešil z majstrovského titulu.

Tentoraz sa o podobnú skazu postarali Sebastian Vettel a Charles Leclerc. Už im v zásade o nič prevratné nešlo, pretože boj o titul je rozhodnutý, avšak dopadlo to horšie, ako v prípade Miku a Davida.

"Pre oboch jazdcov i pre tím Ferrari to dopadlo najhoršie, ako mohlo. Viem si predstaviť, ako sa asi cítili a na šéfa tímu Mattiu Binotta to vyvinulo ešte väčší tlak. Musí nájsť spôsob, ako budú jeho jazdci spoločne existovať a ako budú v roku 2020 spolupracovať ako konkurencieschopní tímoví kolegovia."

Majster sveta z rokov 1998 a 1999 sa napokon zamyslel aj nad kolíziou medzi Lewisom Hamiltonom a Alexom Albonom. "Spôsob, akým Lewis akceptoval plnú zodpovednosť a Alexovi sa po pretekoch ospravedlnil, ukázal, že ani šesťnásobný majster sveta neprišiel o schopnosť priznať si aj takúto zriedkavú chybu. Bolo fajn počuť po pretekoch jeho slová," dodal Mika Häkkinen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac