spravy.sk spravy.sk

Zanardi: Ďalší Hamiltonov úspech nepovažujem za garantovaný
zdroj: TASR

Zanardi: Ďalší Hamiltonov úspech nepovažujem za garantovaný

Lewis Hamilton vo Formule 1 dominuje už od roku 2014 a niektorí fanúšikovia toho začínajú mať dosť. S výnimkou ročníka 2016, keď mu prvenstvo vyfúkol Nico Rosberg, získal všetky tituly a od Rosbergovho odchodu vlastne ani nemá reálneho súpera.

"Táto sezóna vôbec nebola nudná," skonštatoval bývalý pretekár Alex Zanardi v rozhovore pre La Gazzettu dello Sport. "Avšak v roku 2020 očakávam otvorenejší boj a ďalší Hamiltonov úspech nepovažujem za garantovaný."

Talian vzápätí priznal, že Hamiltonovi fandí a všetko, čo získal, dosiahol vďaka tvrdej práci. Pochádzal z chudobných pomerov a jeho otec sa musel poriadne nadrieť, aby mu vedel pomôcť rozbehnúť kariéru.

"A jeho veľkosť je aj v jeho mentálnej sile. Vie sa ospravedlniť za chybu, ako sme to videli v Brazílii pri Albonovi," pokračoval Zanardi.

"Z tohto pohľadu sa mu Leclerc podobá viac, ako Vettel, a to napriek svojmu veku. Ťažko povedať, kto (v budúcom roku) vyhrá, ale bol by som rád, ak by Leclerc a Verstappen dostali auto, s ktorým môžu s Mercedesom skutočne bojovať," dodal Alex Zanardi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alessandro Zanardi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac