spravy.sk spravy.sk

V prvom tréningu najrýchlejší Bottas, Vettel v závere havaroval
zdroj: TASR

V prvom tréningu najrýchlejší Bottas, Vettel v závere havaroval

Prvý tréning na okruhu Marina Bay priniesol pomerne intenzívny priebeh. Problémy sa nevyhli ani top tímom. Najrýchlejší čas si odniesol Valtteri Bottas.

Z hľadiska najrýchlejších časov sa prvý tréning niesol v réžii Mercedesu. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas sa na čele striedali, šesťnásobného majstra sveta však vyradil problém s pohonnou jednotkou, kvôli ktorému prišiel o časť  tréningu. Nebolo to však nič vážne, Lewis sa v závere na trať vrátil a tím avizuje, že sa jednalo len o problém so senzorom. Vo výsledku sa Hamilton umiestnil na treťom mieste a absolvoval devätnásť kôl. Oboch jazdcov "strieborných šípov" rozdelil Max Verstappen na druhom mieste.

Problém so senzorom však rozhodne nemal polhodinu pred koncom Daniel Ricciardo na Renaulte. Zo zadnej časti jeho monopostu vyšľahol plameň a na trať vytieklo veľké množstvo oleja, ktorý oprskal za ním idúceho Pierra Gaslyho. Tréning tak bol na niekoľko minút prerušený.

Zdá sa, že mnohé tímy v prvom tréningu skúšali najmä dlhé jazdy, dokonalým príkladom toho je aj Ferrari, ktoré tu nasadilo nové riešenie ústia výfukového systému. Možno aj preto nájdeme Sebastiana Vettela na piatom a Charlesa Leclerca až na siedmom mieste. Záver programu však poznačila Vettelova havária. Čerstvo trojnásobný otec stratil v devätnástej zákrute kontrolu nad svojim Ferrari a trafil múr. Nemalo by sa však jednať o nič vážne, náraz nebol príliš tvrdý. Vďaka tejto udalosti však prvý tréning skončil o dve minúty skôr.

V piatok dopoludnia bol Mercedesu najbližšie tím Red Bull, Max Verstappen skončil druhý a Alex Albon štvrtý. Veľmi úspešné účinkovanie má za sebou aj tím Haas, ktorého piloti skončili na šiestom (Romain Grosjean), resp. ôsmom (Kevin Magnussen) mieste.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac