spravy.sk spravy.sk

Druhý tréning ovládli piloti Mercedesu
zdroj: TASR

Druhý tréning ovládli piloti Mercedesu

Piloti Mercedesu sa stali predbežnými favoritmi Veľkej ceny Abú Zabí. V druhom tréningu sme mohli vidieť, že monoposty „strieborných šípov“ majú dostatočnú kvalifikačnú i pretekovú rýchlosť na to, aby mohli pomýšľať na najvyšší stupienok.

Ferrari i Red Bull to skúšali, časom Mercedesu sa však vyrovnať nedokázali. Valtteri Bottas zajazdil v piatok podvečer najrýchlejší čas, tri desatiny za ním sa umiestnil tímový kolega Lewis Hamilton.

Pomyselný druhý rad by obsadili piloti Scuderie, v poradí Charles Leclerc – Sebastian Vettel. Ferrari však nebolo v pretekovom tempe úplne najrýchlejšie, a čo viac, koncepčné problémy SF90 v plnej nahote ukázal záverečný sektor na okruhu Yas Marina. Tam boli Leclerc s Vettelom aj o štyri desatiny pomalší, než Mercedes. Na druhú stranu, prvý a druhý sektor, kde viac záleží na výkone pohonnej jednotky ukazuje Scuderia opäť viac ako solídny výkon.

Na piatom a šiestom mieste sa umiestnili piloti Red Bullu. Preteková rýchlosť tohto tímu sa však opäť javí dosť sľubne. Zdá sa tak, že pred sobotou a nedeľou je to opäť dostatočne premiešané mohli by sme byť opäť svedkami vyrovnaných pretekov.

Tréning poznačilo jedno prerušenie, ktoré spôsobila kuriózna, ale zato tvrdá zrážka Valtteriho Bottasa a Romaina Grosjeana. Napriek nepríjemne vyzerajúcej kolízii sa fínsky pilot do tréningu ešte stihol vrátiť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac