spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Bolo to dobré kolo, no v treťom sektore bol Mercedes veľmi rýchly
zdroj: TASR

Verstappen: Bolo to dobré kolo, no v treťom sektore bol Mercedes veľmi rýchly

Max Verstappen skončil v kvalifikácii na Veľkú cenu Abú Zabí na treťom mieste. Vyštartuje však z druhej pozície, nakoľko Valtteri Bottas dostal trest za výmenu motora a odštartuje z konca štartového roštu.

Holanďan neverí, že mal potrebné tempo na to, aby súťažil s pilotmi Mercedesu o pole position. So svojím výkonom bol spokojný. Nemecká stajňa získala kvalifikačné abúzabíjske double už šiesty rok po sebe.

„Záverečný sektor bol celkom slušný. Myslím, že tam nebolo veľa vecí, ktoré by som mohol urobiť lepšie. Nikdy to nie je dokonalé kolo, no toto bolo naozaj fajn. Jazdil som na limite. Zdá sa, že nám v porovnaní s nimi chýba trošku priľnavosti, najmä v poslednom sektore, ktorý je veľmi technický. Tam boli veľmi rýchli. Na tejto trati boli vždy dominantní. Snažili sme sa urobiť maximum, no v treťom sektore nám chýbalo príliš veľa,“ zhodnotil pilot Red Bullu.

Dodal, že víkend zatiaľ hodnotí pozitívne, no ohľadom víťazstva v pretekoch ostáva realistom. „Celkovo som šťastný, že vyštartujem z druhého miesta. Myslím si, že doposiaľ sme odviedli kvalitnú prácu. Mercedes je však v pretekovom tempe dosť rýchly. Zajtra do toho dáme všetko, čo máme k dispozícii.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac