spravy.sk spravy.sk

Hamilton zavŕšil sezónu ďalším víťazstvom, v Abú Zabí triumfoval systémom štart-cieľ
zdroj: Yas Marina Circuit

Hamilton zavŕšil sezónu ďalším víťazstvom, v Abú Zabí triumfoval systémom štart-cieľ

Veľká cena Abú Zabí priniesla dominanciu šesťnásobného majstra sveta Lewisa Hamiltona, ktorý vyhral kvalifikáciu a v pretekoch nikomu nedal šancu. Zvíťazil s absolútnym prehľadom.

Neprestajne si držal prvé miesto a podľa všetkého išiel len toľko, koľko potreboval. Druhý skončil Max Verstappen, ktorý sa v záverečnom stinte dostal pred Charlesa Leclerca; Monačan má (zatiaľ) tretie miesto, ale musí čakať na rozhodnutie komisárov, ktorí si posvietia na porušenie technickej direktívy. Množstvo paliva, ktoré mal v aute, sa totiž nezhodovalo s množstvom, ktoré Ferrari pred pretekmi nahlásilo. A rozdiel bol vraj výrazný.

Zálusk na pódium si tak robí aktuálne štvrtý Valtteri Bottas, ktorý sa na túto priečku predral napriek tomu, že štartoval ako posledný. Aj táto skutočnosť ukázala, že Mercedes bol z hľadiska výkonu o triedu inde, ako konkurencia. Piaty skončil Sebastian Vettel, ktorému Ferrari pokazilo prvú zastávku v boxoch a následne uviazol za pomalšími jazdcami, takže stratil veľké množstvo času.

Na šiestej priečke sme evidovali Alexa Albona z Red Bullu, siedmy skončil vďaka záverečnému manévru Sergio Pérez (Racing Point), ktorý sa niekoľko zákrut pred koncom dostal pred Landa Norrisa (McLaren). Dva body vybojoval Daniil Kvjat z Toro Rosso a z posledného bodu sa teší Carlos Sainz, ktorý tesne pred koncom predstihol Nica Hülkenberga.

Sezóna 2019 sa skončila, najbližšie preteky sa uskutočnia v marci 2020 v Austrálii.

Výsledky:

výsledky VC Abú Zabí 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac