spravy.sk spravy.sk

Bottas si užil zábavu, odjazdil jedny z najlepších pretekov svojej sezóny
zdroj: Mercedes

Bottas si užil zábavu, odjazdil jedny z najlepších pretekov svojej sezóny

Valtteri Bottas v Abú Zabí potvrdil silu monopostu Mercedes. Štartoval ako posledný a v úvodnej fáze pretekov kvôli technickým problémom F1 nemohol využívať pomoc DRS, no nakoniec napriek tomu skončil štvrtý tesne za lepším z dvojice pretekárov Ferrari.

Sám priznal, že si užil dostatočné množstvo zábavy. "Boli to ozaj ťažké preteky a dával som do toho všetko, čo som mohol," skonštatoval Bottas. "Musím však povedať, že to bola dobrá zábava. Dnes sme mali ozaj silné auto, ale preteky ako také nepatrili medzi najjednoduchšie. Na začiatku sme dali takmer dvadsať kôl bez DRS, takže progres poľom mi to skomplikovalo."

"Pokúšal som sa dosiahnuť aj viac, ale cítim, že viac sa jednoducho nedalo. Som teda pomerne spokojný. Určite by bolo fajn dostať sa na pódium, ale to je jedno. Cítim, že som do toho dal všetko a práve o to ide."

Bottas v konečnom účtovaní stratil na kolegu Lewisa Hamiltona 87 bodov, čo je vzhľadom na rovnaké auto dosť veľa. Päťkrát štartoval z pole position a vyhral štyri veľké ceny, no Hamilton vybojoval až jedenásť víťazstiev. Práve v tom bol hlavný rozdiel.

"Z tejto sezóny si odnášam potrebné sebavedomie. A aj z dnešného dňa, i keď som skončil len štvrtý. S týmto autom to nie je super výsledok, ale som ozaj šťastný, pretože som odjazdil jedny z najlepších pretekov mojej sezóny," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac