spravy.sk spravy.sk

Hamilton myslel vraj hlavne na to, aby bol počas pretekov úplne perfektný
zdroj: TASR

Hamilton myslel vraj hlavne na to, aby bol počas pretekov úplne perfektný

Lewis Hamilton s prehľadom ovládol Veľkú cenu Abú Zabí a zdalo sa, že jeho víťazstvo nebolo ohrozené v žiadnom okamihu. Sám to však zo svojho pohľadu vnímal o niečo inak a hovoril, že sa musel neprestajne naplno koncentrovať a všetko chcel zvládnuť úplne perfektne.

"Asi som nemyslel na nič iné, ako na to, aby som bol v priebehu pretekov úplne perfektný," uviedol šesťnásobný majster sveta. "Keď ste takto vpredu, tak je jednoduché stratiť koncentráciu a akoby mierne zvoľniť."

"Myslel som na tých, ktorí boli v tejto pozícii predo mnou a myslel som na veci, ktoré som spravil v minulosti. Jednoducho som sa snažil byť perfektný, a to v každej zákrute, pri každom jednotlivom tlkote srdca, rytmus, rytmus, rytmus, bez prestávky."

"Chcel som to zvládnuť absolútne perfektne a podľa mňa som sa k perfektnosti dostal tak blízko, ako sa len dalo," skonštatoval Hamilton. "Som ozaj veľmi šťastný. A teraz sa môžem trochu uvoľniť, upokojiť sa a začať premýšľať nad budúcnosťou."

Hamilton vraj počas pretekov spoznával oblasti, v ktorých by sa ešte mohol zlepšiť. "Celkovo to pre mňa boli ozaj úžasné preteky, veľmi konzistentné, nespravil som žiadne chyby a tím naopak odviedol super prácu."

"Dnes som chcel pokročiť v mnohých oblastiach, myslel som na manažment pneumatík a uvažoval som, či to viem zvládnuť aj lepšie, prípadne či viem z auta dostať ešte viac a prinútiť ho na trati fungovať dlhšie. Skúšal som rôzne veci a fungovali."

"Naďalej tvrdo pracujeme, a to aj po tom, ako sme získali tituly. Pre mňa je inšpirujúce vidieť, že chlapci na to naďalej tlačia," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac