spravy.sk spravy.sk

Verstappen mal problém s krútiacim momentom a plynom, v budúcom roku chce bojovať o titul
zdroj: TASR

Verstappen mal problém s krútiacim momentom a plynom, v budúcom roku chce bojovať o titul

Max Verstappen chcel v tomto roku bojovať o titul, ale opäť raz to nevyšlo. Ako sme si už zvykli, Red Bull má slabšie začiatky sezón a aj keď sa neskôr preberie, nestačí to. Holanďana však teší aspoň skutočnosť, že zdolal oboch pretekárov Ferrari a v konečnom poradí skončil tretí.

"Myslím si, že celkovo sme mali pomerne dobré tempo," skonštatoval po posledných pretekoch v Abú Zabí. "Nemohli sme toho spraviť omnoho viac. Stratégia bola v poriadku a na trati som predstihol Ferrari. Išli sme si svoje vlastné preteky a pochopiteľne som veľmi rád, že som sezónu zakončil takto."

"Keď si spomeniem na Rakúsko, kde sa zrodilo prvé víťazstvo Hondy v ére V6, tak tam to bolo veľmi emotívne. Okrem toho tam bolo veľké množstvo holandských fanúšikov, takže toto považujem za sezónny vrchol. Ako tím však chceme napredovať a v budúcom roku chcem bojovať o titul."

"Tentoraz považujem za dobrý úspech aspoň to, že sme skončili pred Ferrari. Zaznamenali sme dobré víťazstvá, vyhrali niekoľko kvalifikácií, ale v budúcom roku už chceme bojovať o titul," zdôraznil 22-ročný pretekár. "Ako tím však s tohtoročným zlepšením určite môžeme byť spokojní."

Samotné predstavenie na okruhu Yas Marina však malo niekoľko chybičiek krásy. "Mali sme 'diery' v krútiacom momente a na plyne," opísal situáciu Verstappen. "Výkon sa dostavoval oneskorene a takéto veci. Nebolo to práve najlepšie a nevedeli sme nič spraviť. Trochu sme problém obchádzali, ale nakoniec sa to nepostaralo o veľký rozdiel."

"Keď som chcel ísť na plyn, tak auto nerobilo to, čo som chcel. Strácal som čas, ale víťazstvo by mi to aj tak nedalo. Keď sme obuli tvrdé gumy, mali sme dobré tempo, dostal som sa pred Charlesa a išiel si vlastné preteky. Lewis bol príliš rýchly, takže som sa koncentroval na svoje preteky a na svoje časy."

"Dnes však ešte celkom presne neviem, čo sa to stalo. Vo vysielačke mi nič nepovedali. Povedali len to, že nevedia nič spraviť, takže bolo vlastne jedno, o čo išlo. Musím na to prísť," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac