spravy.sk spravy.sk

Sainz: V strede poľa bojujeme do poslednej zákruty, no aj tak to neukážu v televízii
zdroj: McLaren

Sainz: V strede poľa bojujeme do poslednej zákruty, no aj tak to neukážu v televízii

Carlos Sainz Jr. je sklamaný, že sa jeho manéver na Nica Hülkenberga v poslednom kole nedostal do televízneho vysielania.

Pilot McLarenu predbehol v záverečnom kole pretekov Nica Hülkenberga, čím sa dostal na desiate miesto. Tento získaný bod mu zabezpečil predbehnutie Pierra Gaslyho v celkovom hodnotení jazdcov a teda šiestu priečku. Znamená to, že Sainz Jr. je prvým jazdcom od roku 2016, ktorý skončil v celkovom poradí na šiestej pozícii a nejazdil za Mercedes, Ferrari alebo Red Bull.

„Nebudem o tom hovoriť príliš veľa. Počas celého víkendu sme všetci v strede poľa hovorili o dosiahnutí tohto úspechu. Potom to bol boj do posledného kola, do záverečnej zákruty, no aj tak to neukážu v televízii. Je to zvláštna situácia,“ zhodnotil Španiel.

„Bola to posledná možnosť, kde som Nica mohol predbehnúť. Nemal som dobrý výjazd z desiatej zákruty, takže som bol mierne pozadu. Na vnútornej strane som si však všimol malú medzeru, tak som si myslel, že ak to fungovalo s Pérezom, potom by som to mal skúsiť aj na Nica. Je šialené takto bojovať na konci šampionátu, v záverečnom kole a v poslednej možnej zákrute na predbehnutie. Bol to asi jeden z mojich najvzrušujúcejších momentov vo Formule 1,“ povedal 25-ročný rodák z Madridu.

Sainz Jr. bol po väčšinu pretekov uviaznutý za svojím tímovým kolegom Landom Norrisom. Nakoniec sa rozhodol pre ďalšiu zastávku v boxoch, aby mal v záverečnej časti pretekov čerstvejšie pneumatiky.

„Na začiatku nebolo povolené využívať DRS, bola pred nami veľká premávka, cez ktorú sme sa nevedeli dostať. Ohrozilo to celé naše preteky. Dlho som jazdil za Landom, potom za Renaultom, a v tom špinavom vzduchu bolo veľmi náročné manažovať pneumatiky. Nakoniec som sa dostal cez Kvjata a Péreza. Povedal som si, že jediná šanca, ako poraziť Nica, je zastaviť v boxoch a nasadiť strednú zmes. Podarilo sa nám to,“ dodal jazdec McLarenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac