spravy.sk spravy.sk

Prečo v úvode VC Abú Zabí nebolo možné využívať DRS?
zdroj: McLaren

Prečo v úvode VC Abú Zabí nebolo možné využívať DRS?

Dve kolá po štarte pretekov zvyčajne prichádza signál, že jazdci už môžu využívať DRS. Tentoraz však prišiel oznam, že z technických príčin sa tak nestane a povolenie napokon prišlo až po sedemnástich kolách. Čo sa to stalo?

"Padol nám dátový server," vysvetlil riaditeľ pretekov Michael Masi. "Časomiera fungovala, ako ste mali možnosť vidieť, ale toto nám padlo a DRS sme tak okamžite odstavili. Opätovne sme ho mohli zapnúť až vtedy, keď sme si boli stopercentne istí nielen tým, že všetko beží, ale aj tým, že všetko beží so správnymi dátami."

"Spolu s FIA a skupinou F1 sme vykonali viaceré kontroly a postarali sme sa o to, že všetko funguje. Kým sme o tom neboli presvedčení, tak sme systém nespustili."

Nasadený bol zálohový systém, ktorý našťastie fungoval dobre. "V prvom rade išlo o to, aby sme identifikovali, v čom bol prvý problém. A ako vieme, pri zálohových systémoch je určité oneskorenie. Postarali sme sa o to, že záloha funguje, ale aj o to, že funguje správne a stabilne. Museli sme byť presvedčení o tom, že to, čo dostávame, je správne. Keď sme s tým boli spokojní, reaktivovali sme to a umožnili sme využívať DRS."

Ak by neprišlo k odstaveniu DRS, mohlo to spôsobiť určité problémy. "Nemuselo by byť dostupné pre všetkých. Radšej ani nechcem myslieť na to, aké to mohlo mať dôsledky. Naše opatrenie však bolo o tom, že DRS radšej globálne odstavíme," dodal Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac