spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg: Ak by nebolo Bottasa, tak som dnes mohol získať 6 bodov
zdroj: Pirelli Motorsport

Hülkenberg: Ak by nebolo Bottasa, tak som dnes mohol získať 6 bodov

Nico Hülkenberg sa vyjadril, že vo svojich posledných pretekoch vo Formule 1 mohol dosiahnuť dobrý výsledok, ak by Valtteri Bottas neštartoval z posledného miesta a neznepríjemnil mu prvý stint.

Pilot Renaultu sa snažil dostať pred Landa Norrisa. Svoj prvý stint natiahol tak dlho, ako to len šlo. Následne ho však dobehol Valtteri Bottas a prišli problémy. Počas toho, ako ho predbiehal, Hulk stratil určité množstvo času a po výjazde z boxov sa ocitol za pretekárom McLarenu.

„V skutočnosti to mohlo byť naozaj dobré. Počas toho, ako ma predbiehal Bottas, som stratil dve sekundy. To je presne ten čas, ktorý mi chýbal, aby som sa po zastávke v boxoch dostal pred Landa. Ak by sa to podarilo, mal by som pred sebou čistý vzduch. Ísť tak dlho na softoch by sa vyplatilo. Nakoniec to však nebolo možné. Bol som asi štyridsať kôl v špinavom vzduchu, čo nie je dobré pre pneumatiky. Tempo bolo veľmi vysoké,“ zhodnotil 32-ročný pretekár.

V záverečnom kole sa dostal pod tlak Carlosa Sainza a aj tímového kolegu Daniela Ricciarda. Obaja ho predbehli. „Carlos a Daniel na mňa tlačili, takže som nemal šancu šetriť pneumatiky. Bolo to dosť intenzívne. Gumy sa rapídne zhoršili a bohužiaľ, neudržal som si desiatu pozíciu.“

Pretekár McLarenu ho prekonal v jedenástej zákrute. „Snažil som sa mu to vrátiť, no cez trinástku som prešiel veľmi agresívne, takmer som sa roztočil. Tam ma zdolal aj Daniel. Ak by nebolo Bottasa, ktorý štartoval z posledného miesta, pravdepodobne by som sa dostal cez Landa a získal by som tu šesť bodov. No aj to patrí k pretekaniu,“ dodal Hülkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac