spravy.sk spravy.sk

Leclerc ani nevedel, že je prešetrovaný. Prečo to komisári neriešili už pred pretekmi?
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc ani nevedel, že je prešetrovaný. Prečo to komisári neriešili už pred pretekmi?

Krátko pred štartom Veľkej ceny Abú Zabí sme sa dozvedeli o tom, že v aute Charlesa Leclerca bolo "značne" viac paliva, ako to Ferrari deklarovalo. Stalo sa tak približne trištvrte hodiny pred zhasnutím červených svetiel, takže komisári v zásade mali čas na to, aby situáciu okamžite rozriešili.

Leclerc prekvapujúco prezradil, že o ničom ani nevedel. "Nie, nebol som si toho vedomý," uviedol. "Musel som sa koncentrovať na preteky, čo som aj spravil. A aj chápem, prečo mi to nepovedali, v podstate by som o týchto veciach ani nemal predstavu."

Otázku týkajúcu sa tejto témy dostal po skončení veľkej ceny aj riaditeľ pretekov. "Je veľmi ľahké povedať, že to malo byť vyriešené rýchlejšie," zareagoval Michael Masi. "Ale máme proces, ktorým musíme prejsť, a ten je dosť robustný. Tím navyše musí dostať príležitosť na to, aby prezentoval svoj pohľad."

"Udialo sa to približne päť minút predtým, ako mali opustiť boxovú uličku, takže rozhodne nebolo dosť času na to, aby sme ich predvolali, vypočuli a všetko zvládli správne," pokračoval Masi, ktorý priznal, že táto skutočnosť mohla aj za oneskorené vydanie oficiálneho štartového roštu.

Ten zvyčajne vychádza hodinu pred pretekmi, ibaže tentoraz to bolo neskôr. "Svetelné panely na rošte boli správne nastavené podľa provizórneho štartového roštu. Ale kým komisári dostali správu (od technického delegáta, pozn. red.), zvážili ju a veľmi rýchlo si premysleli, čo potrebujú spraviť... tak práve preto bolo zloženie roštu publikované technicky až po tom, ako bola otvorená boxová ulička," dodal Michael Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac