spravy.sk spravy.sk

Wolff vidí šancu na Hamiltonovo zotrvanie na 75 percent
zdroj: Mercedes

Wolff vidí šancu na Hamiltonovo zotrvanie na 75 percent

Šéf Mercedesu Toto Wolff v rozhovore po Veľkej cene Abú Zabí povedal, že šance na zotrvanie Lewisa Hamiltona v Mercedese vidí na 75 percent. A vzhľadom na to, že budúcnosť Mercedesu ani nie je potvrdená, je to dosť vysoké číslo.

Tým pádom totiž Wolff naznačil, že Mercedes v športe ostane minimálne so 75-percentnou pravdepodobnosťou.

"Ja osobne by som to videl..." začal sa Rakúšan zamýšľať. "...a to ozaj dosť tipujem, ale povedal by som, že na 75 percent. Takéto číslo vám dám preto, lebo z racionálneho hľadiska všetko hovorí za pokračovanie vzťahu. Z oboch strán."

"Ale na druhej strane tu existuje aj tých 25 percent, ktoré nemáme pod kontrolou. Uvidíme teda, ako dopadnú najbližšie mesiace..."

Okrem otáznej budúcnosti Mercedesu nie je isté ani to, či Hamilton nepodľahne vábeniu Ferrari. "O Ferrari a o tom, čo táto značka reprezentuje, sme sa porozprávali veľmi otvorene," skonštatoval Wolff

"Z môjho pohľadu je to tak, že kým dokážeme produkovať rýchle auto a výkonný motor, tak vždy budeme mať príležitosť rozhodnúť o tom, kto bude s autom jazdiť. Pokúsim sa o to, aby to fungovalo s Lewisom, ale najdôležitejšie je mať dobré auto. Potom sa budeme môcť rozhodovať sami."

Mercedes už jeden nečakaný odchod zažil; stalo sa tak po roku 2016, keď svoju kariéru náhle ukončil Nico Rosberg. Pre tím to však bolo napokon dobré, lebo na miesto Rosberga prišiel o niečo pomalší Valtteri Bottas, ktorý do zoskupenia priniesol internú harmóniu.

"Ukázalo sa, že zmena môže na druhej strane priniesť príležitosť," usmial sa Toto Wolff. "Viem, že to znie asi tak, ako keby to hovoril filozofický guru... ale keď sa Nico rozhodol skončiť, tak moja prvá reakcia bola o tom, že je to vlastne príležitosť."

"A myslím si, že voľba týkajúca sa Valtteriho bola napokon správna. Celkovo dúfam, že naše vzťahy budú pokračovať, ale nemám to úplne pod kontrolou. No ak dôležitý člen odíde, tak je to na jednej strane riziko, ale na druhej strane príležitosť," dodal Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac