spravy.sk spravy.sk

Albona mrzí pokus zdolať Vettela, ktorý mu vraj pokazil preteky
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Albona mrzí pokus zdolať Vettela, ktorý mu vraj pokazil preteky

Alex Albon prišiel do cieľa Veľkej ceny Abú Zabí až na šiestom mieste a opäť príliš nepresvedčil. Jeho kolega Max Verstappen skončil druhý a ukázal reálne možnosti Red Bullu, no Albon podľahol aj Charlesovi Leclercovi, Valtterimu Bottasovi a Sebastianovi Vettelovi.

"Seba sme sa pokúšali zdolať 'overcutom', ale nevyšlo to," opisoval svoju situáciu Alex Albon, ktorý chcel využiť skutočnosť, že Vettel mal zbabranú zastávku a uviazol vo vláčiku áut. "Naše preteky sme kompromitovali v zásade kvôli tomu, lebo sme ho chceli zdolať."

Vettel bol v boxoch v dvanástom kole, Albon v trinástom. Mediumky vymenil za hardy, ale podľa neho by to bolo fajn len v tom prípade, ak by sa na trať vrátil pred Vettelom. "Gumy boli pred zastávkou veľmi dobré, takže sme nimi v zásade mrhali..."

Vettel potom Albona prekvapil tým, že do boxov prišiel ešte raz. Stalo sa tak v 38. kole. "Mám pocit, že v prostrednom stinte sa trápil, ale na konci pretekov sa na mňa dotiahol. Bolo to dosť frustrujúce, pretože podľa mňa sme mali lepšie tempo, ako to, čo sme ukázali."

Talentovaný pretekár chce okrem toho prísť na to, prečo tak výrazne strácal na kolegu Verstappena. "Podľa mňa je to aj o týchto zákrutách, hlavne o 90-stupňových. To isté bolo v Soči. Mám v nich dosť problém a auto necítim tak, ako by som chcel."

"V stredu ma tu čakajú testy, takže trochu sa tomu povenujeme. Uvidíme, či pred budúcim rokom nadobudneme lepšiu predstavu," dodal Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac