spravy.sk spravy.sk

Vettel reagoval na špekulácie o svojom konci
zdroj: TASR

Vettel reagoval na špekulácie o svojom konci

Sebastian Vettel v tomto roku opäť raz nepodával také výkony, na aké sme u neho boli zvyknutí do roku 2013. Podľahol kolegovi Charlesovi Leclercovi a nemecký Bild v pondelok napísal, že "starého Vettela sme videli len trikrát."

Nemec je už trojnásobným otcom, k dvom dcéram mu v priebehu minulého týždňa pribudol prvý syn. Aj preto sa čoraz intenzívnejšie špekuluje o tom, že svoju kariéru by mohol ukončiť. Ferrari by z Charlesa Leclerca spravilo tímovú jednotku a možno by vyriešilo aj časť svojich interných problémov.

Zaujímavé slová v tejto súvislosti priniesol novinár Will Buxton, ktorý pracuje pre oficiálny web F1 a priamo z padoku robí živé vstupy. Ten naznačil, že Vettel bol v Abú Zabí doslova smutný, bez energie a neprekvapilo by ho, ak by to boli jeho posledné preteky.

Štvornásobný majster sveta dostal od novinárov opatrnú otázku týkajúcu sa toho, či skončí v roku 2021. "Mám pocit, že na prázdniny idem už v budúcom roku," odvetil ironicky. "Už som totiž počul, že vraj končím..."

"Neviem, kto prišiel s touto špekuláciou, ale vyzerá to tak, že niektorí ľudia vedia viac ako ja. Myslím si, že vy novinári máte vždy pravdu a v najbližších týždňoch to na mňa asi príde."

Vettel v práve skončenom ročníku vyhral len jedinú veľkú cenu v Singapure, ale pomohla mu stratégia, vďaka ktorej síce červení získali double, no Leclerc bol mierne znevýhodnený.

V tejto chvíli je ťažké povedať, kto by Vettela mohol nahradiť už v budúcom roku, ale voľný je napríklad Nico Hülkenberg a v Abú Zabí sa v blízkosti Mattiu Binotta mihol aj Fernando Alonso. 

A čo Hamilton a jeho avizovaný prestup, ktorý by mohol prísť v roku 2021? "Mám pocit, že už aj teraz jazdí vo Ferrari," odvetil Sebastian Vettel. "Nie? Takže sa nič nezmení. Podľa mňa je to dobrý zákazník, má viac ako jeden kúsok."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac