spravy.sk spravy.sk

Hamilton nečakal, že v Abú Zabí bude mať Mercedes až takú výkonnostnú výhodu
zdroj: Mercedes

Hamilton nečakal, že v Abú Zabí bude mať Mercedes až takú výkonnostnú výhodu

Lewis Hamilton bol vo Veľkej cene Abú Zabí jasne najlepší a druhého Maxa Verstappena zdolal o takmer sedemnásť sekúnd. Mercedesu okruh Yas Marina dlhodobo sedí, ale aj tak sa nečakalo, že strieborní budú mať až takú ľahkú prácu.

"Rozhodne som nečakal, že budem mať až takú výkonnostnú výhodu," skonštatoval šesťnásobný majster sveta. "Naše tempo bolo pri dlhých jazdách celkom dobré a dostal som informáciu, že by sme mohli byť o jednu či dve desatinky lepší, ako ostatní. Napokon sme však v pretekoch mali väčšiu výhodu."

"Keď som sa ocitol na čele a v čistom vzduchu, tak som si vedel veľmi dobre manažovať tempo i pneumatiky. V zásade som na trati potreboval ostať tak dlho, ako Max. Potom sme presedlali na ďalšiu sadu pneumatík a na tomto okruhu sa gumy správali ozaj dobre."

"Tvrdé zmesi sú dosť odolné voči akejkoľvek abrázii, vydržia poriadne dlho a myslím si, že by sme s nimi dokázali dať aj celé preteky. V závere pretekov som si hovoril, že by som na to ešte mal poriadne šliapnuť - chcel som vidieť, či z auta dokážem vyťažiť aj viac výkonu. Prial by som si však, aby som zvádzal aj nejaké súboje," poznamenal Hamilton.

Angličan odjazdil doslova neuveriteľnú sezónu, v rámci ktorej vyhral jedenásť podujatí a až v sedemnástich prípadoch sa postavil na pódium. Konkurenti v zásade nemali šancu.

"Bol to neskutočný rok a s týmto tímom máme ozaj neskutočnú sériu," usmial sa. "Aj tak si myslím, že z celkového balíka sme nedostali absolútne všetko. Aj tentoraz sme sa teda pokúšali tlačiť limity a hranice a toto je perfektný spôsob ukončenia sezóny. Ukončili sme ju správnou nohou."

"Svojmu tímu som veľmi vďačný za to, že počas celého roka na to tlačili a nikdy nespustili oči z cieľa. Všetci máme jeden spoločný cieľ, navzájom sa inšpirujeme a pokračujeme v snahe dosiahnuť perfektnosť," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac